Informacje:

od 60 zł
ul. Marcinkowskiego 12-14
30 Maja 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Zohar Fresco

Zohar Fresco to niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych, szczególnie znany jest ze swojej wirtuozerskiej gry na Tof Miriam, starożytnym bębnie ramowym.

Urodził się w Izraelu w rodzinie pochodzenia tureckiego. Jest potomkiem Tamburi Izhaka Fresco – wybitnego kompozytora, który żył w XVIII-XIX wieku. Zohar od wczesnych lat interesował się muzyką odkrywając potencjał, który istnieje w tof miriam i poświęcił swoje całe muzyczne życie na rozwój nowej techniki palcowania i unikalnego języka muzycznego pod nazwą MANEGINA. Szybko stworzył swój własny styl perkusyjny i stał się inspiracją oraz mentorem dla muzyków na całym świecie jako niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych.

Zohar grał i występował z takimi artystami jak m.in.: Glen Velez, Ustad Zakir Hussain, Mısırlı Ahmet, Philip Glass czy Ross Daly. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Peimot Festival, odbywającego się w Confederation House w Jerozolimie oraz prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie.
W Polsce jest najbardziej znany jako współtwórca „jazzowego dream team” – tria Fresco/Możdżer/Danielsson, z którym nagrał cztery albumy studyjne.
Na festiwalu DRUMS FUSION artysta zaprezentuje wyjątkowy projekt. W składzie muzyków pojawią się wybitne postaci świata jazzu, soul oraz tradycyjnych brzmień bliskiego wschodu

Zobacz też

Folkowy wieczór - koncert zespołów: Svahy i Chrust
od 35 zł
24 Luty

Svahy – dziewczyny, które zapałały miłością do tradycyjnej, wiejskiej muzyki. Odkryły...

Jak Zabłocki na mydle - spektakl komediowy
od 94.86 zł
24 Luty

Alutka i Jędrula znowu razem! Dwoje wyjątkowych aktorów ponownie gra małżeństwo,...

Ruch, Emocja, Akcja: Warsztaty teatralno-ruchowe dla każdego! Area Dance (Focha 4)
od 60 zł
24 Luty

Ruch, Emocja, Akcja to dwugodzinne warsztaty z zakresu teatru improwizowanego i...