Informacje:

od 55 zł
Over the Under Pub, ul. Dworcowa 51, Bydgoszcz
23 Września 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Zenek Kupatasa i Zacier w Bydgoszczy

Zenek Kupatasa i Zacier w Bydgoszczy w Over The Under Pub!

ZENEK KUPATASA to jeden z najbardziej zapracowanych ludzi na polskiej scenie niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty własnym sumptem. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie tworzy pod własnym szyldem. Ma na koncie 10 albumów – od metalowego walca w wymyślonym języku (“33”) po płytę dla dzieci na jednym motywie perkusyjnym (“Na Jedno Kopyto”).

Ostatnie albumy są kwintesencją jego stylu – punkmetalowe, motywujące hymny ze swoistą dla niego filozofią, nieprzynależną twardo do żadnej konwencji, a stawiająca na szczerość, humor i wolność przekazu. Obecnie promuje drugą część concept albumu “Rezyliencja II – Jakie to jest piękne” poświęconego budowaniu odporności na otaczającą nas rzeczywistość i odzyskiwaniu utraconych sił. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością. Wspomagają go w tym na scenie gitarzysta Jurek Halapenio, basista Włodek Bombel i perkusista Boguś Bambaryła.

ZENEK KUPATASA skład:
Zenek Kupatasa – wokal, gitara
Jurek Dostałsię-Halapenio-Butelka-Łapa-Bańki Mydlane – gitara
Włodek Bombel-Świszczypała – bas
Boguś Bambaryła – perkusja

ZACIER to formacja z pięknym, absurdalnym wnętrzem. Docenić to może zwłaszcza prawdziwy koneser muzycznych niuansów i każdy człowiek, dla którego GARNEK może być ekscentrycznym nakryciem głowy.

Jego głęboka wrażliwość i niewybredny humor dały światu tak znakomite utwory jak między innymi: “Niedźwiedź Janusz” czy “Kebab w Cienkim Cieście”, które zebrały słusznie milionwe odsłony w serwisach wszelakich.
Pewnie dlatego na tegorocznym występie ZACIERa, na małej scenie POLnROCK FESTIWAL, publicznośc nie mogła się zmieścić w namiocie dla kilkunastu tysięcy widzów.

Estetyką i brzmieniem szarpie najczulsze struny polskiego żartocore’u, rockowego DIY, i kontrkultorowej alternatywy. A to wszystko mieści się może w jednym słowie: BEZOBCIACHOWOŚĆ.

Jedną z pierwszych piosenek Zacieru był utwór “Odpad Atomowy”, którą później wykonywał Kazik Na Żywo oraz Elektryczne Gitary. Z resztą na tym współpraca i komitywa tych podmiotów się nie zaczęła i nie skończyła. Zacier niejednokrotnie kolaborował z ojcem Kwiatu Jabłoni, jak również z liderem KULTu. Również dlatego ZACIER przewija się często jako oficjalny support różnych formacji Kazika.
Gospodarz najbardziej pojechanego festiwalu na polskiej mapie koncertowej czyli imprezy: ZACIERALIA
To zacier powiedział legendarne słowa, które definiują polski showbiznes: “Jestem artystą niezależnym. Nikomu na mnie nie zależy.”

Zacier regularnie wydaje nowe albumy, koncertuje po całej Polsce, a w przyszłym roku obchodzi jubileusz 40-o lecia działalności artystycznej! 

Centralną postacią w zespole jest Mirosław “Zacier” Jędras, odpowiedzialny za tworzenie tekstów i komponowanie muzyki. W grupie pełni funkcję wokalisty, oraz gra na instrumentach klawiszowych. Obecnie wraz z Zacierem występują: Michał Mrufka Jędras na perkusji, Tomasz Wolfgang Grochowalski na basie oraz Wojciech Ruciński na chapman styku!
Zacier wzrusza, porywa do tańca, ale przede wszystkim pokazuje kres ludzkich możliwości i udowadnia, że NA SCENIE, NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH.

Zobacz też

Wiedeński Wieczór - Orkiestra symfoniczna "Le Figaro" z okazji Dnia Matki
od 160 zł
26 Maja

Zapraszamy Państwa w niezapomnianą podróż muzyczną z okazji Dnia Matki! To...

Anna&Anna koncert fabularyzowany
od 120 zł
25 Maja

Znane i lubiane, a zarazem nowocześnie zaaranżowane i ciekawie zaśpiewane piosenki...

AKADEMIA MUZYCZNA | Albert Stensen i Michał Zaborski
Wstęp wolny
Dzisiaj

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza 21 maja...