Informacje:

Wstęp wolny
Stary Rynek, Bydgoszcz
05 Czerwiec 2022
21:15
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Z Innej Bajki | Teatr Biuro Podróży | Kaspar

Do Bydgoszczy Teatr Biuro Podróży przyjedzie ze spektaklem „Kaspar”, na który zapraszamy 5 czerwca na Stary Rynek

„Teatr plenerowy jest jednym z niewielu miejsc, w którym dość duża grupa ludzi, którzy się nie znają, mają różne wykształcenie, status społeczny i prawdopodobnie też poglądy, może w pokojowy sposób przez godzinę współistnieć i tworzyć wspólnotę.’ – Tak o publiczności widowisk plenerowych mówi Paweł Szkotak, założyciel i reżyser Teatru Biuro Podróży, z pochodzenia Bydgoszczanin.

Teatr Biuro Podróży Pawła Szkotaka to zdecydowanie jeden z najciekawszych polskich teatrów alternatywnych. Wyrasta z doświadczeń kontrkultury, w swojej twórczości czerpiąc garściami z tradycji Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego i Teatru Ósmego Dnia i sięgając po tą samą, trudną tematykę. Ich poruszające widowiska są soczewką, przez którą przyglądać możemy się opresyjnej roli systemów, w których wszyscy funkcjonujemy, dramatom jednostki w zetknięciu ze społeczeństwem czy w końcu roli osobistej ofiary jako szansy na zachowanie godności przez każdego z nas.

Ze swoimi autorskimi spektaklami grupa pod kierunkiem Pawła Szkotaka odwiedziła wszystkie najważniejsze festiwale teatralne na świecie, m.in. w Edynburgu, Londynie, Nancy, Instambule, Ljublijanie, Seulu, Bombaju, Lizbonie , Nowym Jorku zdobywając niezliczoną ilość nagród, w tym najważniejszą i najbardziej prestiżową nagrodę główną, czyli Archanioła na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu

Zobacz też

od 110.00 zł

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się!...

Wakacje z Projektorem w Bibliotece
Wstęp wolny

Filmowe wakacje z projektorem! W czasie wakacji uruchomione zostaną przedpołudniowe seanse...

HELIOS | Kino Kobiet ¦ Elvis
od 19.90 zł

Drogie Panie, 29 czerwca widzimy się na kolejnym pokazie Kina Kobiet. Zagramy film „Elvis”....

Komentarze