Informacje:

Wstęp wolny
Stary Rynek, Bydgoszcz
05 Czerwiec 2022
21:15
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Z Innej Bajki | Teatr Biuro Podróży | Kaspar

Do Bydgoszczy Teatr Biuro Podróży przyjedzie ze spektaklem „Kaspar”, na który zapraszamy 5 czerwca na Stary Rynek

„Teatr plenerowy jest jednym z niewielu miejsc, w którym dość duża grupa ludzi, którzy się nie znają, mają różne wykształcenie, status społeczny i prawdopodobnie też poglądy, może w pokojowy sposób przez godzinę współistnieć i tworzyć wspólnotę.’ – Tak o publiczności widowisk plenerowych mówi Paweł Szkotak, założyciel i reżyser Teatru Biuro Podróży, z pochodzenia Bydgoszczanin.

Teatr Biuro Podróży Pawła Szkotaka to zdecydowanie jeden z najciekawszych polskich teatrów alternatywnych. Wyrasta z doświadczeń kontrkultury, w swojej twórczości czerpiąc garściami z tradycji Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego i Teatru Ósmego Dnia i sięgając po tą samą, trudną tematykę. Ich poruszające widowiska są soczewką, przez którą przyglądać możemy się opresyjnej roli systemów, w których wszyscy funkcjonujemy, dramatom jednostki w zetknięciu ze społeczeństwem czy w końcu roli osobistej ofiary jako szansy na zachowanie godności przez każdego z nas.

Ze swoimi autorskimi spektaklami grupa pod kierunkiem Pawła Szkotaka odwiedziła wszystkie najważniejsze festiwale teatralne na świecie, m.in. w Edynburgu, Londynie, Nancy, Instambule, Ljublijanie, Seulu, Bombaju, Lizbonie , Nowym Jorku zdobywając niezliczoną ilość nagród, w tym najważniejszą i najbardziej prestiżową nagrodę główną, czyli Archanioła na Festiwalu Teatralnym w Edynburgu

Zobacz też

Kino Jeremi | Rodzinne Święto Kina w Fordonie
Wstęp wolny

Po raz ostatni w tym roku zapraszamy Małych i Dużych Widzów...

Krypto(GRAM) Enigmy
Wstęp wolny

Zapraszamy na grudniową edycję Krypto(GRAM) Enigmy. Celem gry jest przybliżenie postaci...

Muzeum Okręgowe | Choinki czas
od 1 zł

Co wspólnego ma apteka z produkcją bombek? Jak zrobić eko-ozdoby, także...