Informacje:

Wstęp wolny
różne lokalizacje, Bydgoszcz
21 Październik 2022
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

XVI Europejskie Spotkania Artystyczne 2022

Zapraszamy na Europejskie Spotkania Artystyczne 2022!

W piątek 21 października odbędzie się „Wieczór inauguracyjny” w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, w programie wernisaż malarstwa Joanny Szczepkowskiej, koncert w wykonaniu Philippe’a Cupera – klarnet i Agaty Nowakowskiej-Gumieli – fortepian oraz monodram „Dzikie ballady Adama M” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorką, które poprowadzi Anna Tarnowska oraz sprzedaż książek podpisywanych przez autorkę.

W sobotę 22 października w Akademii Muzycznej odbędą się Master classes – kursy dla młodych artystów. Następnie w Muzeum Wodociągów odbędzie się koncert „Muzyka amerykańska” prowadzony przez Jeffa Cohena. Wystąpią: Jeff Cohen – fortepian, Philippe Cuper – klarnet, Elżbieta Sandel – skrzypce oraz Marta Studzińska i Mateusz Walendzik – śpiew.

W niedzielę 23 października w Starej Hali Pomp odbędzie się koncert młodych talentów, następnie w Pałacu w Ostromecku odbędzie się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu tria fortepianowego Solis w składzie: Weronika Spychalska, Wiktoria Święciochowska i Kyungin Kelly Nam. Wieczorem w Muzeum Wodociągów odbędzie się koncert Warsaw Cello Quartet – kwartet 4 wiolonczel w składzie: Wojciech Bafeltowski, Dominik Frankiewicz, Jakub Pożyczka i Filip Sporniak. W programie najpiękniejsze polskie piosenki z lat 80-tych i 90-tych w aranżacji na 4 wiolonczele.

Zobacz też

Biblioteka UKW | Twarze i satyry
Wstęp wolny

7 grudnia 2022 rokuw Galerii Biblioteki UKW, ul. Szymanowskiego 3, odbędzie...

800 lat Ostromecka – jubileuszowe świętowanie
Wstęp wolny

W 2022 roku mija osiemset lat od najstarszej wzmianki na temat...

KPCK | Na skrzyżowaniu śmierci i spokoju
Wstęp wolny

Alicja Dużyk poprowadzi kolejne spotkanie z cyklu CZYTAJMY SIĘ! Gościem będzie...