Informacje:

Wstęp wolny
Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Hetmańskiej 34, Bydgoszcz
16 Marca 2024 10:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

XIII MARSZ NA ORIENTACJĘ 18 POŁUDNIKIEM PRZEZ BYDGOSZCZ

Zapraszamy na spacer z mapą po ciekawych miejscach w Bydgoszczy, które powstały w okresie od końca wieku XIX do pierwszej połowy wieku XX.

W tym roku trasa marszu będzie przebiegała od startu zlokalizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Hetmańskiej 34 do mety przy ul. Gdańskiej 242 w Muzeum Wodociągów Bydgoskich.

W trakcie marszu i po nim  będzie możliwość zwiedzenia Muzeum (przepustką do wstępu będzie mapa tegorocznego marszu). Nie zabraknie także tradycyjnych nawiązań do przebiegającego przez Bydgoszcz 18 Południka. Na trasie uczestnicy będą korzystać z kolorowej mapy przygotowanej specjalnie na Marsz po 18. Południku.

Imprezę kierujemy do wszystkich turystów, w tym także do osób początkujących oraz mniej zaawansowanych w wędrówkach z mapą i to niezależnie od wieku; każdy znajdzie na tej trasie coś interesującego dla siebie.

Długość trasy ok. 4 km dla początkujących (trasa TP) oraz ok. 5 km dla nieco bardziej zaawansowanych. Obie trasy nie są skomplikowane, a decyzję o wyborze trasy podejmuje uczestnik podczas marszu. Zasada uczestnictwa w marszach na orientację jest prosta i sprowadza się do przebycia trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi według dowolnej wybranej przez uczestnika drogi.

Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych polega na dokonaniu odpowiedniego wpisu do karty startowej, który uczestnik wykonuje osobiście i dlatego potrzebny będzie na trasie długopis. Początkujący będą mogli uzyskać na starcie, wraz z mapą i kartą startową, dodatkowe wyjaśnienia

Zobacz też

Rodzinna Masa Krytyczna 2024
od 20 zł
26 Kwietnia

Jak co roku w kwietniu rozpoczynamy sezon na pieczenie kiełbasek w...

POCIĄGIEM DO EXPLOSEUM oraz ASO MIECZKOWSKI
od 50 zł
27 Kwietnia

Zapraszamy na pierwszy w historii przejazd pociągiem przez całą Bydgoszcz aż...

Cyrk na wodzie Waterland | Wyspa Fantazji
od 53.50 zł
od 24 do 28 Kwietnia

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście – Cyrk na wodzie Waterland? WATERLAND,...