Informacje:

od 4 zł
Bydgoszcz, Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Hetmańskiej 34
19 Marzec 2022
10:00:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

XI MARSZ NA ORIENTACJĘ 18 POŁUDNIKIEM PRZEZ BYDGOSZCZ

Spacer z mapą po miejscach w Bydgoszczy nawiązujących do lat 20 ubiegłego wieku. Nie zabraknie także tradycyjnych nawiązań do przebiegającego przez Bydgoszcz 18 Południka.

W tym roku trasa marszu będzie przebiegała od startu zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Hetmańskiej 34 do mety przy Szkole Podstawowej nr 37 przy ulicy Gdańskiej 122. Na trasie uczestnicy będą korzystać z kolorowej mapy przygotowanej specjalnie na Marsz po 18. Południku. Impreza skierowana jest do wszystkich turystów , w tym także do osób początkujących oraz mniej zaawansowanych w wędrówkach z mapą i to niezależnie od wieku; każdy znajdzie na tej trasie coś interesującego dla siebie. Długość trasy ok. 3 km dla początkujących (trasa TP) oraz ok. 4 km dla nieco bardziej zaawansowanych (trasa TU). Obie trasy nie są skomplikowane, a decyzję o wyborze trasy podejmuje uczestnik podczas marszu. Zasada uczestnictwa w marszach na orientację jest prosta i sprowadza się do przebycia trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi według dowolnej wybranej przez uczestnika drogi. Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych polega na dokonaniu odpowiedniego wpisu do karty startowej, który uczestnik wykonuje osobiście i dlatego potrzebny będzie na trasie długopis. Początkujący będą mogli uzyskać na starcie, wraz z mapą i kartą startową, dodatkowe wyjaśnienia.

Organizator: Bractwo 18 Południka w Bydgoszczy

Program:
10.00 – 12.00 wydawanie materiałów startowych
11.00 – 14.00 przyjmowanie kart startowych na mecie

Zgłoszenia (należy podać liczbę uczestników) przyjmowane będą do: 16.03. 2022 r. (środa) poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.skarmat.pl w zakładce imprezy. Można będzie również się kontaktować pod adresem: klubinoskarmat@gmail.com.

Wpisowe w wysokości: 4,00 zł/os, płatne w sekretariacie imprezy przed startem (gotówką odliczoną). Impreza odbywa się na zasadzie samoorganizacji a pobierane wpisowe jest przeznaczone w całości na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Zobacz też

Ster na Bydgoszcz 2022
Wstęp wolny

Zapraszamy Was na Wyspę Młyńską, gdzie już 25 czerwca rozpocznie się...

Wieża Ciśnień | Zwiedzanie z przewodnikiem

W niedzielę 26. czerwca, zapraszamy do zwiedzenia Bydgoskiej Wieży Ciśnień należącego...

Potańcówka nad Kanałem Bydgoskim
Wstęp wolny

Zapraszamy do udziału w Świętojańskiej Potańcówce nad Kanałem Bydgoskim. Podczas wieczoru...

Komentarze