Informacje:

od 50 zł
Pałace Ostromecko, Ostromecko ul. Bydgoska 9, Dabrowa Chełminska
10 Wrzesień 2022
16:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Włoskie lato w Pałacu w Ostromecku

Towarzystwo Polsko-Włoskie zaprasza na swoje 25-te urodziny. Na jubileuszowym koncercie wystąpią artyści z Polski i Włoch, m.in. Beata Lewińska, Dominika Zamara, Wiesław Nowicki. Imprezę poprowadzi Edyta Starczewska.

Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy istnieje od września 1997 roku. Założycielką i jednocześnie prezeską jest Elżbieta Renzetti – ambasadorka kultury włoskiej w Bydgoszczy. Celem Towarzystwa jest promowanie Polski, regionu Kujawsko – Pomorskiego, a przede wszystkim promocja Bydgoszczy, poprzez podejmowanie współpracy z organizacjami, instytucjami, ośrodkami naukowo – kulturalnymi i gospodarczymi oraz mediami we Włoszech.

Towarzystwo realizuje swoje cele poprzez prowadzenie różnorodnej działalności promocyjnej oraz organizowanie wydarzeń kulturalnych o zróżnicowanym charakterze, do których należą m.in.: wystawy, prelekcje, spotkania, konferencje czy wydarzenia cykliczne, jak np.: Bella ItaliaWłoska Jesień i Włoskie Lato, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Bydgoszczy i okolic, a także lokalnych i regionalnych mediów, w tym, mediów zagranicznych, również włoskich. W tym roku także zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w specjalnym koncercie z okazji jubileuszu 25-lecia założenia Towarzystwa. W Pałacu Nowym w Ostromecku wystąpią dla Państwa w sobotę 10 września artyści z Włoch i Polski: duet Grotto Tomas i Angelika, Beata Lewinska, Wiesław Nowicki oraz znakomita śpiewaczka operowa Dominika Zamara.

Dominika Zamara – sopranistka, laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewająca na scenach operowych, salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym. Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery Il Tramonto Coronaro w Teatro Olimpico w Vicenzy. Laureatka wielu prestiżowych nagród w kategorii Muzyka Klasyka m.in. Złota Sowa otrzymana w Wiedniu, Nagroda Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagroda w Cremonie Stradivarii za DVD z muzyka Vivaldiego. Koncertowała w Europie i na świecie: Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych, Meksyku. Nagrała i wydala 4 płyty we Włoszech.

Zobacz też

Vadim Brodski w Bydgoszczy
od 30 zł

24 września w sali Copernicanum wystąpi jeden z najwybitniejszych skrzypków –...

Fabryka Lloyda | BMW Lloyd's Whisky Da
od 150 zł

24 września wraca długo wyczekiwana, trzecia edycja święta whisky…pod znakiem MOULIN...

V Festiwal Muzyka w Willi Blumwego
Wstęp wolny

Festiwal Muzyka w Willi Blumwego w roku 2022 to wydarzenie wyjątkowe!...

Komentarze