Informacje:
WiMBP | Poduszki ze swetrów – zimowy upcykling w ramach cyklu Zimowe EkoDeko
Zapraszamy do udziału w kreatywnych zajęciach, podczas których niepotrzebne dzianiny zyskają drugie życie jako elementy wystroju wnętrz. Najbliższe spotkania z cyklu Zimowe EkoDeko w Bibliotece u Bełzy skupią się na praktycznym wymiarze ekologii. Uczestnicy wykonają własnoręcznie dekoracje, idealnie wpisujące się w mroźną aurę za oknem.
Głównym tematem warsztatów będzie zimowy upcykling tekstyliów. Organizatorzy zachęcają, aby wykorzystać nieużywane swetry i przerobić je na miękkie, zimowe poduszki dekoracyjne. Podczas pracy powstanie rękodzieło w stylu „cozy winter”, które ociepli domową przestrzeń. Jest to doskonały przykład na to, że warsztaty recyklingowe pozwalają łączyć dbałość o środowisko z tworzeniem estetycznych i użytecznych przedmiotów.
Wydarzenie zostało podzielone na dwie grupy wiekowe. W środę, 28 stycznia 2026 roku o godzinie 16:30, odbędą się zajęcia dla dorosłych (zapisy na ten termin rozpoczynają się 22 stycznia). Z kolei w sobotę, 31 stycznia 2026 roku o godzinie 11:00, do wspólnego tworzenia przystąpią rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat (zapisy ruszają 26 stycznia).
Miejscem spotkania jest Biblioteka Główna przy ulicy Stary Rynek 24. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne pod numerem +48 512 806 564. Są to zajęcia bezpłatne, a ich organizacja jest finansowana przez Miasto Bydgoszcz.
