Informacje:

Wstęp wolny
Wieża ciśnień w Bydgoszcz, ul. Filarecka 2, 85-070 Bydgoszcz
06 Września 2024 19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Wieża Ciśnień | Wystawa Michała Tomaszewskiego pt. „Fotograf”

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, prac Michała Tomaszewskiego, na ekspozycji pt. „Fotograf”. Wernisaż tej wystawy będzie miał miejsce w piątek 6 września 2024 r. Wstęp wolny.

Michał Tomaszewski specjalizuje się w fotografii modowej. Od lat prowadzi własne studio fotograficzne w Fordonie. Współpracuje z Fundacją Fotografistka w ramach festiwalu Photo Vintage i publikuje na łamach renomowanych magazynów modowych (ponad 50 publikacji m.in. w MOB, FLANELLE, HAUTE PUNCH, MALVIE, JUZI). Jego prace drukuje się w wielkoformatowo oraz w czasopismach. Kształcił się w Akademii Fotografii pod kierunkiem fotografa mody Pawła Księżopolskiego oraz w szkole artystycznej fotografa mody Sebastiana Siębora, dzięki któremu urósł do rangi świadomego artysty fotografa. Współpracował również ze światowej sławy amerykańskim fotografem Sandro Miller’em.

Doczekał się trzech wystaw tematycznych. Twórca wszechstronny, dla którego zamysł, planowanie i przemyślenia odgrywają dużą rolę w twórczości. Często sięga do malarstwa, którego warsztat doskonali w pracowniach bydgoskich artystów: Ewy Miller i dra Jakuba Elwertowskiego.

Na wystawie „Fotograf” Michał Tomaszewski zaprezentuje fotografię analogową i cyfrową oraz malarstwo z pogranicza realizmu i surrealizmu, który w tym roku obchodzi 100-lecie. Pośród prac odnajdziemy również poezję artysty. Te trzy elementy opowiadają o procesach artystycznych, które oddziałując na siebie tworzą kompletną całość.

Wernisaż uwieńczy autorski cykl artysty pt. „Róża” – połączenie obrazu-fotografii z malarskim akcentem na podstawie pięknych stylizacji polskiego projektanta mody Krystiana Szymczaka oraz czaru Małgorzaty Kloneckiej, cenionej makijażystki i charakteryzatorki telewizyjnej. W trakcie realizacji sesji asystowała Urszula Paszkiewicz. Ponadto na wystawie odnajdziemy zdjęcia wykonane aparatem START 66S polskiej produkcji z lat 1951–1980 – narzędziem otwierającym świat na fotografię analogową, dzięki której decydujący moment jest tym czego artysta poszukuje wysoko w górach lub w miejskich uliczkach.

Finalny malarski akcent tego cyklu, to jednym słowem drążenie świadomości tworzenia i uwielbienia koloru w twórczym eksperymentowaniu. Cała wystawa, to łącznie zbiór ponad 53 prac, tworzonych z pasji do fotografii, serca do malarstwa i myśli spisanych na papierze.

Zobacz też

Cykliczne spotkania ze sztuką i rękodziełem warsztaty "Ręka do dzieła” - plastyka obrzędowa - pająk
od 40 zł
18 Stycznia

Na drugim spotkaniu z cyklu stworzymy własną formę przestrzenną – “pająka”...

Galeria 2b+L | Poruszone
Wstęp wolny
12 Stycznia

Galeria 2b+L zaprasza 12 stycznia, na wernisaż wystawy kolażu malarstwa i...

Galeria Miejska bwa | Katarzyna Bogucka. Czarne myśli
Wstęp wolny
Jutro

Galeria Miejska bwa zaprasza na otwarcie wystawy Katarzyny Boguckiej pt. “Czarne...