Informacje:

Wstęp wolny
Wieża ciśnień w Bydgoszcz, ul. Filarecka 2, 85-070 Bydgoszcz
21 Czerwca 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Wieża Ciśnień | Silva rerum – Wystawa Małgorzaty Biernat i Marianny Świtoniak

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy.

Od soboty 22 czerwca do niedzieli 19 lipca 2024 roku, w godzinach otwarcia Muzeum, będzie można podziwiać prace Małgorzaty Biernat i Marianny Świtoniak, na ekspozycji pt. „Silva Rerum”. Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w piątek 21 czerwca 2024 roku o godz. 18:00.

Wystawa pt. ,,Silva rerum” (z łac. Las rzeczy) jest zbiorem wybranych obrazów, rzeźb i fotografii, które powstały przez 35 lat pracy twórczej Małgorzaty Biernat. Swój wybrany przedział dorobku artystycznego wiąże z pierwszą wystawą malarstwa i rysunku córki Marianny Świtoniak.

Małgorzata Biernat urodziła się w 1965 r. w Krasnymstawie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1989 r.), a także studiów II stopnia na Wydziale Architektury Wnętrz Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (2022 r). Zrzeszona w Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Od lat prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2004 r. związana jest z Bydgoszczą. Założycielka grupy plastycznej ,,Impresja” najpierw w klubie ,,Lotnik”, a później w klubie ,,Logistyk” 1. Brygady Logistycznej.

Jej twórczość to przede wszystkim malarstwo – techniki mieszane, eksperymenty i witral. Tworzy również scenografie z okazji świąt państwowych i cywilnych, a także plakaty, obrazki świąteczne, bombki, biżuterię artystyczną z gliny. Wykonuje również ilustracje do tomików poezji. Jej prace znalazły odbiorców nie tylko w Polsce ale również we Francji, USA, Niemczech, Australii, Japonii i Wielkiej Brytanii. Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in. „Kobiety i koty”(Poznań 1997), „Różnorodność”(Bydgoszcz 2013) i uczestniczka wystaw grupowych w tym m.in. współtworzonego z grupą plastyczną „Impresja” cyklu pt. „Piękna nasza Polska” (Wicie 2018, 2019, 2020).

Marianna Świtoniak urodziła się w 2001 r. w Rykach. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina, a także Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Obecnie studiuje Wzornictwo na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Od najmłodszych lat była laureatką ogólnopolskich konkursów plastycznych, muzycznych oraz aktorskich na festiwalach dziecięcych. Brała udział w wystawach zbiorowych w czasie nauki w liceum. Wystawa pt. ,,Silva rerum” jest jej pierwszą wystawą indywidualną w tandemie z mamą.

Inspirację do tworzenia obrazów dyktuje jej samo życie. Myśli, które zakłócają jej jestestwo znajdują odbicie w powstałych dziełach. Techniki, które preferuje to przede wszystkim akryl na płycie mdf i grafika komputerowa.

Warto podkreślić, że wernisaż wystawy o godz. 18:00 w dniu 21 czerwca 2024 r. uświetni koncert Adrianny Rychwalskiej – absolwentki Uniwersytetu Kazimierza Wielgiego i Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Była ona uczestniczką 12. edycji programu The Voice of Poland w drużynie Sylwii Grzeszczak.

Zobacz też

Muzeum Fotografii | MetaMemory 1977 - ∞
Wstęp wolny
Dzisiaj

Muzeum Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy “MetaMemory 1977 – ∞”! Autorem...

Galeria Wspólna | SHARE BREATH – War and Life
Wstęp wolny
11 Lipca

Galeria Wspólna zaprasza 11 lipca, na wernisaż wystawy Chung Young-chang –...

Galeria Miejska bwa | Wystawa VI Ogólnopolskiego
Wstęp wolny
06 Lipca

Galeria Miejska bwa zaprasza 6 lipca na wernisaż wystawy VI Ogólnopolski...