Informacje:

od 20 zł
Wiatrakowa Klub, Zbożowy Rynek 6, 85-116 Bydgoszcz
18 Marzec 2022
18:30:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Wiatrakowa Klub | Last Riot& DOFX+ Leäd, Zenith

Last Riot pierwszy raz w swojej karierze odwiedzi Bydgoszcz, towarzyszyć im będą formacje DOFX, Lëad, oraz Zenith

Last Riot jest pniewskim zespołem łączącym w sobie death metal, oraz deathcore. W skrócie ciężkie riffy, potężny growl, oraz breakdowny tworzą ich mocarne brzmienie.

Działalność rozpoczęła się w 2017 w Pniewach, przez ten czas stworzono materiał na album, który jest aktualnie rejestrowany w studio.

Przez 5 lat działalności zespół zagrał niezliczone koncerty, zarówno własne jak i u boku m.in.: Vane, Moyry, Golden life, oraz Mindfak, zajął III i II miejsce na festiwalu AleMuzaFest w latach 2017, oraz 2019, w 2020 roku zagrał na domówce PolAndRock w Jastrzębsku w roli headlinera

Gitarzystami są Jakub Malinowski i Cezary “Slipper” Malinowski, za garami zasiada Jakub „Borek” Borkiewicz, drze się Adi Walczak, a stanowisko basisty dzierży Kacper “Lucek” Konieczny.

DOFX to polski crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków formacji Tequila Twist w 2020 roku, w Szczecinku. Muzykę DOFX można określić jako mieszankę wielu gatunków, a w szczególności: hardcore, punk, funk czy hard rock. W swoich tekstach muzycy poruszają kwestie społeczne oraz relacje interpersonalne tj. narkotyki, przemoc, ubóstwo i wiele innych.

Jeszcze pod poprzednią nazwą formacja wydała trzy single, które przy pomocy publicysty Macieja Frączyka znanego szerzej jako “Niekryty Krytyk” zyskały na popularności w kraju. Zespół zagrał również szereg koncertów, dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak: Coma, Daria Zawiałów, Kwartet ProForma czy Ga-Ga/Zielone-Żabki. 22 grudnia 2020 roku zespół wydał swój pierwszy debiutancki album pt. “DOFX.EP”, który ukazał się za pośrednictwem wytwórni Soliton Polska.

DOFX tworzą:
Grzegorz Moroz – gitara, wokal;
Patryk Żak – gitara, chórki;
Kamil Jurczak – bas, wokal;
Karol Jelonkiewicz – perkusja;

 

Leäd to początkujący deathmetalowy zespół czterech młodych pasjonatów muzyki pochodzących z Bydgoszczy. Zespół został Uformowany w maju ubiegłego roku. Mają za sobą już pare koncertów, a na ich koncie już niebawem pojawi się pierwsza epka pod tytułem “Faith in Failure” . Wszystkie informacje odnośnie ich działania i dokładnego terminu epki oraz relacji z koncertów można znaleźć pod linkami poniżej.


Zenith
Szybkie bębny, przygłupie kompozycje, brak godności, piwo specjal, za głośny wokal oraz zdecydowanie za duzo ekstremy lat 80 tworzy patologiczną mieszankę Crust Punku i Black Metalu jaką jest Zenith.

Wokal – Krzychu
Gitara Prowadząca – Gaca
Gitara Rytmiczna – Wojtek
Bas – Igor
Bębny – Dawid

Przypominamy, że zysk z merchu, oraz duża część zysku z bramki idzie na rzecz pomocy Ukrainie, będzie też dostępna specjalna puszka, jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć naszych wschodnich braci dodatkową kwotą. Środki zostaną przekazane na zbiórkę fundacji siepomaga.

Zobacz też

Rzeka Muzyki 2022
Wstęp wolny

Rzeka Muzyki, czyli cykl koncertów na wodzie powraca w wakacje! W...

Powitanie lata w biesiadnych klimatach
od 18 zł

Powitanie lata w biesiadnych klimatach ze Steffi Mal i Pawłem Wenderskim...

Zespół Duża Rajska Kawa
Wstęp wolny

Otwarta Przestrzeń Światłownia zaprasza 24 czerwca na koncert zespołu Duża Rajska...

Komentarze