Informacje:

Wstęp wolny
Wyspa Młyńska w Bydgoszczy
02 Kwiecień 2022
12:00:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

VIII Festiwal Smaków Food Trucków

Wiosna w Bydgoszczy pojawi się razem z mobilnymi barami serwującymi pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, frytki, pad thai, a może meksykańskie quesadille? Będzie w czym wybierać!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach już od 2016 roku przyciągają mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków, prezentują zupełnie nową jakość.

Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różne od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni chińskiej, tajskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, ukraińskiej, węgierskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko? Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne będą na stronie wydarzenia: facebook.com/events/502330247988681

Partner:
Browar Amber

Partner kulinarny:
Kuchnia Bydgoska

Zobacz też

Zlot Food Trucków
Wstęp wolny

Weekend 18-20 marca w Bydgoszczy znów zagoszczą food trucki. Specjalnie dla...

II Food Truck Festival w Bydgoszczy
Wstęp wolny

Przed nami pierwsze spotkanie w tym roku. Jak zwykle będzie pyszne...

Komentarze