Informacje:

Wstęp wolny
Teatr Kameralny w Bydgoszczy, ul. Grodzka 14-16, Bydgoszcz
27 Sierpień 2022
11:00-17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

VI MAGICZNY FESTIWAL ŚWIATA BAŚNI I BAJEK | Miasteczko Festiwalowe

Pozytywkowe Miasteczko Festiwalowe w Parku Kochanowskiego po raz kolejny stanie się sceną dla plenerowych spektakli i koncertów dla całej rodziny (a wszystkie BEZPŁATNE)

Ponownie znajdziecie tam również Cyrkowy Zakątek od Bydgosta, gdzie będziecie mogli spróbować swoich sił w sztukach cyrkowych pod okiem doświadczonych instruktorów.

Spektakle:

Teatr Małych Form Mieczysława Giedrojcia „Ja, Klaun"

Teatr Małych Form Mieczysława Giedrojcia „Ja, Klaun”
Park Kochanowskiego, 27 sierpnia Sobota 12:00, dla dzieci 3+

Ja Klaun w której najprawdziwszy klaun i iluzjonista Mieczysław Giedrojć wyczaruje dla dzieci i dorosłych wspaniały świat pełen humoru i magii! Zaskakujące zwroty akcji, widowiskowe triki i klasyczne sztuczki z wykorzystaniem prostych rekwizytów to narzędzia, dzięki którym klaun Mietek porywa publiczność niezależnie od wieku. Lubicie dużo się śmiać i dobrze się bawić?✨ TO SHOW JEST DLA WAS!

Teatr Władca Lalek 'Cztery mile za piec’

Teatr Władca Lalek ‘Cztery mile za piec’
Spektakl interaktywny, 27 sierpnia 2022 (sobota), godz. 14:00, Park im. Jana Kochanowskiego. Wstęp wolny.

Cztery mile za piec – rewia zabaw dziecięcych. Spektakl interaktywny oparty na motywach poezji ludowej. Wokół motywu przewodniego (poszukiwanie zaginionej lalki) narasta szereg barwnych, krótkich scen. Akcja widowiska oparta jest na schemacie bajki łańcuszkowej, której kolejne ogniwa stanowią epizody czysto zabawowe, pozwalające „wyżyć się ” aktorom i widowni. Cztery mile za piec to również sztuka dydaktyczna, ale w zgoła innym znaczeniu, nie nauka moralna wybija się tu na plan pierwszy, ale wyobraźnia ludyczna dziecka i jego twórcze możliwości, także jako aktora. Spektakl grany jest z udziałem dzieci i dorosłych.

Teatr Ototo 'Game Over”

Teatr Ototo ‘Game Over”
Spektakl familijny, 27 sierpnia (sobota), godz. 16:00, Park im. Jana Kochanowskiego. Wstęp wolny.
Pewien chłopiec bardzo sprawnie porusza się w świecie nowych technologii, ale czy da sobie radę, kiedy odłączą prąd? Przekonajcie się, jak poradzi sobie offline: na zwykłym placu zabaw czyli w świecie retro rozrywek, które towarzyszyły pokoleniom sprzed ery Internetu. Odważycie się? Spektakl plenerowy, komediowy i familijny!

OtoTo Teatr to grupa zawodowych aktorów, pasjonatów teatru. Otwarci na nowe formy postanowili poszukać wyzwań i pójść nowymi drogami. Zespołowi przewodniczy Mateusz Kowalski — aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego.

Koncert 4DLADZIECI

Koncert 4DLADZIECI
Zakręcony koncert familijny, 28 sierpnia (niedziela), godz. 12:00, Park im. Jana Kochanowskiego. Wstęp wolny.
Muzyka 4DLADZIECI powstaje raczej z myślą o dzieciach, niż dla dzieci, a najmłodsi bezsprzecznie doceniają ich twórczość. Bo członkowie tego zespołu zdecydowanie potrafią dzielić się dobrą energią! Ten koncert przebojowo Was nakręci, wywoła uśmiechy na wszystkich buziach i dostarczy tyle radości, że nigdy go nie zapomnicie!

Spontaniczny sposób prowadzenia koncertów i publiczność biorąca czynny udział w wydarzeniach na scenie gwarantują dobrą zabawę, mądrze spędzony czas i dużą dawkę energii. Na scenie na pewno nie zabraknie dziecięcych chórków, zespołów instrumentalnych, a także objawiających się nagle talentów wokalnych. Wszystko przeplatane jest konkursami i zabawami z dużą dawką humoru

Pina Polar „W stronę niebezpieczeństwa”

Pina Polar „W stronę niebezpieczeństwa”
SHOW familijne, 28 sierpnia 2022 (niedziela), godz. 16:00, Park im. Jana Kochanowskiego. Wstęp wolny.

“W STRONE NIEBEZPIECZEŃSTWA” Street Show jest solowym spektaklem cyrkowo-teatralno-komediowym. Są w nim wykorzystywane numery fakirowskie, umiejętności cyrkowe (żonglerka nożami, multi hula hoop, żonglerka 4 kapeluszami, lina do chodzenia) oraz nieustanna interakcja z publicznością. Jest to spektakl pełen zwrotów akcji, komizmu oraz wysokiej klasy umiejętności cyrkowych. Spektakl został nagrodzony na Festiwalu Klaunów w Mediolanie pierwsza Nagrodą Jury Dziecięcego. Pina chce ciągle zaskakiwać publiczność oraz udowodnić , że jest najgroźniejszą oraz najodważniejszą kobietą, dlatego na oczach widzów tworzy rock & rollowy band dziecięcy, tańczy tygrysią choreografię z hula hoopami oraz na koniec, jako Generał chce latać i przy pomocy 8 pomocników udaje jej się to. Przedstawienie Piny jest energetyczną bombą w każdym miejscu na Ziemi, gdzie wystąpiła, a było to już w Europie, Indiach, Ameryce Środkowej oraz Południowej.

BĘDZIE ZJEŻDŻALNIA ROLKOWA! I, oczywiście, będą stoiska partnerów. Kogo będzie można spotkać w Miasteczku Festiwalowym w tym roku?

  • Wioska Marzenie odwiedzi nas w sobotę z Sensoryczną Strefą Bobasa
  • Zielona Drużyna Bezpieczna Rodzina czyli maskotki będące częścią kampanii, której głównym celem jest budowanie świadomości ekologicznej mieszkańców miasta Bydgoszczy (sobota/niedziela).
  • Szkoła Tańca ECHO art zapewnią Wam ruch i zabawę, a do wygrania mają darmowe zajęcia z tańca i akrobatyki (sobota/niedziela).
  • Juventus Academy Bydgoszcz Akademia Piłkarska również ma dla Was konkursy. U nich rzecz jasna zagracie w piłkę nożną! (sobota/niedziela)
  • U FRISCO.PL Czekać na Was będą zdrowe przekąski, napoje, kolorowanki i zabawy! A dzięki Frisco.pl zrobisz wygodne zakupy z dostawą do domu, a czas który zyskasz możesz przeznaczyć dla swojej rodziny.

Przez cały weekend będziecie mogli także zjeść hot dogi z Food Trucka, który rozstawi się tuż obok, czyli przy fontannie tuż obok Szkoły Muzycznej.

Zobacz też

Ferie zimowe z projektorem na Strychu
Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, na pokazy filmowe w ramach Projektora...

Opera Nova | Operowy zawrót głowy
od 30 zł

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku?...

Kino Jeremi | Ferie filmowe
od 6 zł

Kino Jeremi w Fordonie zaprasza na seanse filmowe dla najmłodszych 30.01./...