Informacje:

od 12 zł
Kino Orzeł ul. Marcinkowskiego 12, Bydgoszcz
10 Marzec 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Urodziny Kina Orzeł

Zapraszamy na obchody 11. URODZIN KINA ORZEŁ. W trzydniowym (10-12.03.2023) programie pełnowartościowa pożywka dla prawdziwych kinomanów.

KINO WIDZA

Kino Orzeł zagra 3 tytuły, które widzowie wybrali w ankiecie na ulubiony film 2022 roku. Hipnotyzujący David Bowie w „Moonage Daydream”, wciskające w fotel „Titane” i słodko-gorzko-przeuroczy „Lombard”. Wszystkim głosującym gratulujemy świetnego gustu i zapraszamy do nadrobienia lub ponownego zobaczenia zwycięskich tytułów.

KINO OSCAROWE

Tuż przed tegoroczną oscarową galą Kino Orzeł przypomni najważniejsze tytuły stające w tym roku do rywalizacji o statuetki Akademii. „Tár” (6 nominacji), „Duchy Inisherin” (9 nominacji), „IO” (polski kandydat do Oscara, 1 nominacja), „To nie wypanda” (Małe Animocje, 1 nominacja) oraz „Wszystko wszędzie naraz” (11 nominacji). Ten ostatni tytuł zagramy w wersji rozszerzonej o zapowiedź twórców i making of. And the Oscar goes to…

WYDARZENIA SPECJALNE

Nie zabraknie tradycyjnego już plakatobrania, podczas którego Kino Orzeł rozda plakaty, które wisiały na ścianach od ubiegłych urodzin. Teraz będą mogły zdobić ściany Waszych domów. Tak jak w poprzednich latach, nie będzie możliwości wcześniejszej rezerwacji. Startujemy 10.03 punkt 17:00 i trzymamy kciuki.

Po raz drugi, wraz ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych, Kino Orzeł przybliży Krótką Historię Polskiego Kina. Typowo dla tego cyklu, znów zagramy arcydzieło, a tym razem będzie to „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza, z wybitnymi kreacjami Lucyny Winnickiej i Leona Niemczyka. Wideo-prelekcję wygłosi kurator przeglądu, Tomasz Kolankiewicz. Partnerami projektu są WFDiF, DI Factory 35mm.online. Współfinansowanie: PISF.

Wisienką na urodzinowym torcie będzie projekcja filmu, którego kinomanom nie trzeba przedstawiać. Na ekranie zagości po raz pierwszy, ukochany cykl wielu polskich kinomanów, czyli Najlepsze z najgorszych. Będzie to start z najgrubszej z rur, bo zobaczymy kultowe, uznawane za jeden z najgorszych filmów w historii X muzy, „The Room” Tommy’ego Wiseau. Seans to będzie tym bardziej szczególny, że „dzieło” to zaprezentowane zostanie w wersji z polskim dubbingiem, a następnie widzowie spotkają się z twórcami tej przezabawnej wersji językowej, Krzysztofem Petkowiczem i Moniką Stolat.

Od razu po spotkaniu, by urodzinowemu klimatowi stało się zadość, Music Cafe Szpulka zaprosi na specjalne filmowo-muzyczne afterparty, pod pasującą pod ten absurdem zaczęty wieczór, kinomańską nazwą – Orzeł’s Eleven. Rytm podawać będzie niezawodny DJ Remi Vein.

Uruchomione zostanie też konto Orła na Filmwebie. Od tegorocznych urodzin Kino Orzeł zaprosi do wspólnej zabawy w ocenianie filmów. Od tej pory na biletach zakupionych w kasie znajdziecie skalę ocen 1-10. Wystarczy po projekcji przedrzeć bilet w miejscu swojej oceny i wrzucić go po seansie do urny przy wejściu na salę. Jeżeli macie bilet internetowy, będziecie mogli wypełnić kupon , który znajdziecie przy urnie. Wasze oceny Kino Orzeł będzie podliczać po skończonym miesiącu i wyciągając średnią, oceniać na Filmwebie każdy tytuł, który uzyska przynajmniej 20 głosów. Zachęcamy też do zapraszania nas do grona filmwebowych znajomych. Dzięki temu sprawdzicie w jakim stopniu Wasze oceny pokrywają się ze średnią ocen orłowych kinomanów i dodatkowo będziecie mogli tym kanałem poznać innych widzów naszego kina.

Rok temu jednym z urodzinowych wydarzeń było uruchomienie programu lojalnościowego Tylko dla Orłów. W tym roku bowiem na urodzinowych seansach za każdy bilet przybijane będą nie jedną, a dwie pieczątki. Z programu lojalnościowego wykluczone będą seanse Małych Animocji i Krótkiej Historii Polskiego Kina, ale na pozostałych projekcjach będziecie mogli zdobyć aż 16 pieczątek! (chyba, że ktoś przyjdzie kilka razy na „Tár”, to wtedy nawet więcej 😉 ).

PROGRAM

10|03|2023 (piątek)
17:00 Urodziny kina Orzeł – plakatobranie (wstęp wolny)
17:30 Urodziny kina Orzeł – Tár (bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób)
20:30 Urodziny kina Orzeł – Kino widza – Lombard (bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób)

11|03|2023 (sobota)
11:00 Urodziny kina Orzeł – Duchy Inisherin (bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób)
13:15 Urodziny kina Orzeł – Kino widza – Titane (bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób)
15:30 Urodziny kina Orzeł – Krótka Historia Polskiego Kina – Pociąg (bilety: 10 zł)
17:30 Urodziny kina Orzeł – Tár (bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób)
20:30 Urodziny kina Orzeł – Najlepsze z najgorszych – The Room (polski dubbing) + spotkanie
(bilety: 25 zł normalny; 20 zł ulgowy)
23:00 Urodziny kina Orzeł – Orzeł’s Eleven – urodzinowa impreza w MC Szpulka (wstęp wolny)

12|03|2023 (niedziela)

10:15 Urodziny kina Orzeł – IO (bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób)
12:00 Urodziny kina Orzeł – Małe Animocje – To nie wypanda (bilety: 5 zł)
14:00 Urodziny kina Orzeł – Kino widza – Moonage Daydream (bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób)
16:30 Urodziny kina Orzeł – Tár (bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób)
19:30 Urodziny kina Orzeł – Wszystko wszędzie naraz (+ 10 min making of)
Bilety: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy; 46 zł grupowy dla 4 osób

Zobacz też

HELIOS | MARATON STRACHU
od 30.90 zł

Zapraszamy na pełną strachu ucztę filmową z czterema przerażającymi horrorami! Na...

KINO HELIOS | PODEJRZANA
od 17.90 zł

27 marca Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kina Konesera na...

DKF Niespodzianka | Holy Spider
od 8 zł

Oparty na faktach thriller w duchu filmów Davida Finchera, a jednocześnie...