Informacje:

od 20 zł
Kino Orzeł ul. Marcinkowskiego 12, Bydgoszcz
11 Marzec 2023
20:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Urodziny Kina Orzeł | Najlepsze z najgorszych

W ramach Urodzin Kina i naszej miłości do kina klasy B zapraszamy na pokaz filmu „The Room” z polskim dubbingiem, czyli jeszcze wyższy poziom absurdu!

Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zo-staje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. I rzeczywiście, „The Room” to jeden z absolutnie najgorszych filmów świata, antyarcydzieło, wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów. Jed-nocześnie to film kultowy film i tak zły, że aż dobry.

Tommy Wiseau jest odtwórcą jednej z głównych ról, reżyserem, scenarzystą i producentem filmu. Dla „The Room” był także założycielem firmy produkcyjnej, prezesem, dyrektorem wykonawczym, działem prawniczym, menedżerem marki i wszystkim kogo tylko można sobie wyobrazić.

Tommy Wiseau, który przez lata ukrywał swoje pochodzenie, choć wszystko wskazuje na to, że naprawdę nazywa się Tomasz Wieczorkiewicz i pochodzi z Poznania, bardzo chciał być pionierem i stworzyć coś wyjątkowego, nie posiadał jednak żadnej wiedzy o kręceniu filmów, nie był też szczególnie otwarty na uwagi bardziej doświadczonych osób. Między innymi z tego powodu „The Room” to pierwszy i prawdopodobnie wciąż jedyny film na świecie, który nakręcono jednocześnie na taśmie 35 mm oraz kamerze HD, co wymagało dwóch różnych oświetleń na planie i dwóch ekip. Budżet filmu to 6 mln dolarów czego jednak zupełnie nie widać. Początkowo „The Room” zaliczył siermiężną klapę frekwen-cyjną, ale z czasem wśród fanów kina klasy B i entuzjastów „guilty pleasure” stał się kul-towy, obecnie znany jest na całym świecie.

𝐃𝐔𝐁𝐁𝐈𝐍𝐆𝐔𝐉𝐀̨𝐂𝐘: Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Ad-rianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Ka-rakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła. PRODUKCJA DUBBINGU: Najlepsze z Najgorszych.

Zobacz też

HELIOS | MARATON STRACHU
od 30.90 zł

Zapraszamy na pełną strachu ucztę filmową z czterema przerażającymi horrorami! Na...

KINO HELIOS | PODEJRZANA
od 17.90 zł

27 marca Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kina Konesera na...

DKF Niespodzianka | Holy Spider
od 8 zł

Oparty na faktach thriller w duchu filmów Davida Finchera, a jednocześnie...