Informacje:

od 20 zł
MÓZG, ul. Parkowa 2, Bydgoszcz
10 Luty 2023
20:02
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Tupot Poetycki #70 | SLAM

Drugi SLAM w roku 2023 już za chwilę! Na SLAMIE znów spora lista, i pierwszą część turnieju podzieloną krótką przerwą.

A na deser Fetlar/KEMPA, czyli chłopy, które nie raz i nie dwa byli zaangażowani w poslamowe instalacje, czas zatem na wzruszki i nową energię, a także nieco polskiej futurystycznej poezji. zapowiada się będzie pysznie!

SLAM
to turniej poetycki, na którym każdy może wystąpić, wystarczy zgłosić się na tupotpoetycki@gmail.com

poeta ma 3 minuty • nie używa rekwizytów ani muzyki • prezentuje swój tekst w dowolnej formie • można prezentować czytając z kartki, urządzenia mobilnego, pamięci / improwizować

Turniej składa się z trzech części:

  • pierwsza, w której występują wszyscy zgłoszeni, półfinał (cztery osoby), finał (dwie)
  • to publiczność decyduje o tym, jak przebiega wieczór, kto przechodzi dalej!
  • klasycznie stówka dla zwycięzcy

ɪɴsᴛᴀʟᴀᴄᴊᴀ sᴌᴏᴡɴᴏ — ᴍᴜᴢʏᴄᴢɴᴀ
Z wielką przyjemnością zapraszamy państwa na live-act duetu Fetlar w trakcie którego zanurkujemy w odmęty koralowych raf polskiego futuryzmu. Wśród dźwiękowych wodorostów będzie można wysłuchać poezji Tytusa Czyżewskiego, Brunona Jasieńskiego, Anatola Sterna, Aleksandra Wata, a także Stanisława Młodożeńca.

Wjazd:
w dniu wydarzenia 20PLN — występujący free

stół czasu bez szwajcarskiej precyzji
19:50 – 20:00 — zbiórka slamerska / otwarcie drzwi

20:10 — otwarcie wieczoru + główna część SLAMu: 𝐜𝐳𝐞̨𝐬́𝐜́ 𝟏
(opcjonalnie 𝐜𝐳𝐞̨𝐬́𝐜́ 𝟐)
𝐩𝐫𝐳𝐞𝐫𝐰𝐚 15 minut
21:50 — półfinał + finał SLAMu
𝐩𝐫𝐳𝐞𝐫𝐰𝐚 15 minut
22:35 — instalacja słowno muzyczna Fetlar/Kempa


Adam Kempa – urodzony w Bydgoszczy muzyk, instrumentalista, animator kultury i wydawca muzyczny. Występuje jako artysta solowy lub z takimi grupami artystycznymi jak: Godot, 5G, Rozwód, Fetlar. Zagrał ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą, czasami lubi piosenki, czasami niekontrolowany hałas. Przy jego współudziale opublikowano kilkanaście oficjalnych wydawnictw muzycznych. W przeszłości związany z koncertową i festiwalową działalnością Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Rozwinął i pozwijał z czterdzieści tysięcy metrów bieżących kabla w bydgoskim Mózgu. Prowadzi inicjatywę Iskariota związaną z dystrybucją polskich niezależnych wydawnictw płytowych.

Fetlar to artystyczny pseudonim bydgoskiego muzyka Mateusza Lubiewskiego, wyrosłego na gruncie bydgoskiej sceny eksperymentalnej związanej z klubem “Mózg”.

Fonograficznie zadebiutował w duecie współtworzonym z Adamem Kempą o błyskotliwej nazwie Kempa/Lubiewski. W tym układzie wydane zostały dwa albumy – debiutancki Do Oraju Barwistanu (2016) i sofomor Godot (2017), na której udzieliło się kilku uznanych na scenie alternatywnej artystów (Krzysztof Ostrowski (Clinamen), Łukasz Jędrzejczak (Alameda 5), Maciej Domagalski (Kordian Trudny).

W kolejnych latach Lubiewski udzielał się również jako gitarzysta bydgoskiej inkarnacji orkiestry improwizowanej (BOI), którą współtworzy z takimi muzykami jak Jacek Buhl (Alameda 5, Jachna/Mazurkiewicz/Buhl), Marcin Karnowski (3moonboys, Variete), Rafał Iwański (Alameda 5, Kapital).

W 2022 zadebiutował pod pseudonimem Fetlar albumem Inner forensics, wydanym przez warszawską oficynę Opus Elefantum. Materiał, który będzie promowany podczas jesiennej trasy koncertowej zrodził się z fascynacji aleatoryzmem, generative music i sztuką nowych mediów. Powstał jako dźwiękowa kontemplacja nad rolą twórcy w kontekście rozwoju współczesnej technologii, a jego zarys zrodził się już w 2018 roku kiedy Instytut Adama Mickiewicza wraz z firmą Ableton stworzyli bibliotekę sampli w oparciu o archiwalne nagrania legendarnego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.

Album miał brzmieć futurystycznie, ale jako, że niełatwo w drugiej dekadzie XXI wieku zbudować brzmienie, które można uznać za futurystyczne, Lubiewski postanowił odnieść się do form, które w swoim czasie były pionierskie i w specyficzny sposób ich charakter cały czas jawi się w zbiorowej świadomości jako rewolucyjny.

Samplom Studia Eksperymentalnego Inner forensics zawdzięcza niemal całą warstwę rytmiczną i chłodny retrofuturystyczny koloryt, a warstwę melodyczną standardowym narzędziom kompozycyjnym, które momentami zostały poszerzone o generatory używające techniki uczenia maszynowego. Całość została ocieplona sporą ilością mglistych padów i dronów, które miały za zadanie zrównoważyć chłodną mechaniczność materiału.

Za proces postprodukcji albumu odpowiadał Jakub Ziołek (Stara Rzeka, Alameda 5), a za oprawę graficzną artystka audio-wizualna Nina Adrjanczyk (Akpatok).

Gatunek: Ambient/Glitch/Experimental Music/IDM

Zobacz też

Fabryka Lloyda | Golden Five - Dance Revolution
od 30 zł

31 marca po raz pierwszy zapraszamy na imprezę taneczną z Golden...

Music Cafe Szpulka | Reggae Vibez Night
od 20 zł

Wraca do nas i do Was Krzysztof Myczko, znany bydgoskiej publice...

Zakład? | Infinito Quintet
Wstęp wolny

W niedzielę, 26.03.2023 w Klubokawiarni ”Zakład?” odbędzie się kolejny koncert INFINITO...