Informacje:

Wstęp wolny
Strzelnica Wojskowa W Bydgoszcz, ul. Rynkowska 9, Bydgoszcz
06 Maja 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Trenuj z wojskiem wiosna-lato

Już w tę sobotę, 6 maja 2023 r. (sobota) na strzelnicy garnizonowej „Jachcice” przy ul. Rynkowskiej 9 1 Pomorska Brygada Logistyczna przeprowadzi kolejną edycję projektu „Trenuj z wojskiem” – tym razem pod hasłem “Trenuj z wojskiem wiosna-lato”. To ostatni moment, aby zapisać się do udziału w projekcie i wziąć udział w szkoleniu!

Trenuj z wojskiem” to cykl sobotnich, bezpłatnych, krótkich (8-godzinnych) szkoleń dla każdego prowadzonych w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju przez wojskowych instruktorów. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Do udziału w projekcie zapisać się mogą osoby od 15 do 65 roku życia.

Gwarantujemy miło, a przede wszystkim wartościowo spędzony czas na świeżym powietrzu. Od naszych wojskowych instruktorów dowiecie się podstaw, które mogą się przydać w kryzysowych sytuacjach np. jak posługiwać się bronią, jak reagować w przypadku ogłoszenia alarmu, poruszać się na polu walki, rozpalić ognisko oraz zbudować schronienie tymczasowe.

Nie zabraknie też wiedzy, która może przydać się w codziennych sytuacjach. Nasi specjaliści pokażą podstawy walki w bliskim kontakcie oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową, korzystać z automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Dzięki imitatorze ran, będzie można też wyrobić właściwe nawyki w opatrywaniu ran.

Projekt „Trenuj z wojskiem” o godz. 8.00 uroczyście otworzy dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, płk Witold Bartoszek.

Uczestnicy szkolenia pod czujnym okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej będą mogli nabyć lub podszlifować podstawowe umiejętności, nawyki obronne. Zajęcia będą maksymalnie nastawione na praktykę. Będzie można wszystkiego dotknąć i spróbować. Stawiamy na doświadczenie osobiste uczestników.

To już ostatni moment, aby się zapisać i wziąć udział w szkoleniu. Zapraszamy mieszkańców miasta i regionu. U logistyków możecie odbyć szkolenie 6.05.2023 r. lub 01.07.2023 r.

Zapisać można się w bardzo prosty sposób – podając imię, nazwisko, wiek, obywatelstwo, dogodny termin i kontakt. A można to zrobić w dowolny sposób – e-mail, telefon, socialmedia, osobiście.       

Telefon kontaktowy do zgłoszenia chęci udziału w projekcie: 531256779.

E-mail: 1BLog.KO@ron.mil.pl

Liczba miejsc ograniczona. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Uczestnicy mają zapewnione ubezpieczenie i wyżywienie. Uczestnik może brać udział w zajęciach wyłącznie w stroju odpowiednim do udziału w zajęciach. Jakie ubranie wybrać? Najlepiej komfortowe i niekrępujące ruchów: długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza,rękawiczki.

Potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź szczegóły: https://tiny.pl/wzxkc

Zobacz też

Piknik wojskowy z okazji 20-lecia JFTC NATO
Wstęp wolny
Jutro

JFTC wspólnie z Miastem Bydgoszcz zaprasza na Piknik wojskowy z okazji...

Piknik Dobrych Psów i Ludzi 2024
Wstęp wolny
26 Maja

Zapraszamy na piknik organizowany przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy, (przy...

ŁAPIEMY ZA-CHWYTY 2024
od 80 zł
25 Maja

25 Maja 2024 na bydgoskim Spiderze odbędzie się kolejna edycja zawodów...