Informacje:
Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | Recital fortepianowy Tomása Quevedo Pincetti
Towarzystwo Muzyczne imienia Ignacego Jana Paderewskiego serdecznie zaprasza na recital fortepianowy, w którym przed publicznością zaprezentuje się Tomás Quevedo Pincetti. Koncert muzyki klasycznej odbędzie się 26 lutego 2026 roku w Bydgoszczy.
W najbliższy czwartek, 26 lutego 2026 roku o godzinie 17:00, w Bydgoszczy odbędzie się koncert muzyki klasycznej. Na scenie zasiądzie Tomás Quevedo Pincetti, który przygotował dla słuchaczy zróżnicowany repertuar, obejmujący dzieła twórców z różnych epok historycznych.
Miejscem tego muzycznego spotkania będzie sala koncertowa Towarzystwa Muzycznego imienia Ignacego Jana Paderewskiego. Zlokalizowana jest ona przy ulicy Księdza Piotra Skargi 7 w Bydgoszczy.
Podczas czwartkowego popołudnia zgromadzona publiczność usłyszy następujący program:
- Johann Sebastian Bach – Preludium i fuga G dur, katalog BWV 860
- Joseph Haydn – Sonata Es dur, katalog Hobokena XVI/52
- Fryderyk Chopin – Ballada opus 47
- Enrique Granados – Valses Poéticos
- Aleksandr Skriabin – Fantazja opus 28
- Maurice Ravel – Gaspard de la Nuit
Udział w recitalu jest w pełni darmowy. Organizatorzy przypominają jednocześnie o ważnej kwestii organizacyjnej. Dla melomanów, którzy nie należą do grona członków Towarzystwa Muzycznego imienia Ignacego Jana Paderewskiego, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Chęć uczestnictwa można zgłosić na dwa sposoby:
- poprzez adres poczty elektronicznej: paderewskicompetition@gmail.com
- dzwoniąc pod numer telefonu: 781 332 484
