Informacje:

od 10 zł
Toniebajka. Księgarnia dla wszystkich, ul. Focha 2, Bydgoszcz
21 Listopada 2023 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Toniebajka | Będzie zaśpiewane – warsztat śpiewaczy dla kobiet

Zapraszamy na warsztat dedykowany wszystkim kobietom, młodym, mniej lub bardziej dojrzałym, które mają wolę i chęć zapoznać się z folklorem pieśniowym swojego regionu.

Pieśni zaproponowane do nauki zostały zarejestrowane przez Anne Jachninę, wieloletnią pracowniczkę Polskiego Radia PiK, miłośniczkę i popularyzatorkę lokalnego folkloru, laureatkę nagrody im. Oskara Kolberga. Celem warsztatu nie jest nauka tradycyjnych technik wykonawczych, ale przywrócenie tych melodii społeczności. Będziemy poznawać warstwę dźwiękową i teksty oraz swobodnie je wykonywać. Praca ma opierać się na przyjemności wspólnego muzykowania.

Będzie zaśpiewane – warsztat śpiewaczy dla kobiet to część projektu #JestemStąd czyli Akcja Odkrywania Folkloru Muzycznego, realizowanego w ramach stypendium na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzenie: Marta Rogalska
Marta Rogalska – wokalistka, flecistka, edukatorka, improwizatorka, animatorka kultury. Śpiewa od dawna, koncertowała w Polsce, Danii, Norwegii, Ukrainie, Francji, Niemczech, Litwie. Interesuje się muzyką eksperymentalną, tradycyjną oraz szeroko pojętym nurtem world music. Obecnie realizuje projekt #JestemStąd czyli Akcja Odkrywania Folkloru Muzycznego skoncentrowany na poznawaniu muzyki tradycyjnej Kujaw.

Zobacz też

Rzeka Muzyki 2024 | Kocham BigBit
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy 14 lipca na koncert Kocham BigBit. Wystąpią: Małgorzata Jakubiec-Hauke i...

Letnie Koncerty na Rynku w Starym Fordonie
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy na niezapomniane letnie koncerty na rynku w Fordonie! Od czerwca...

Rzeka Muzyki 2024 | Felix Jazz Orchestra
Wstęp wolny
07 Lipca

Zapraszamy 7 lipca na koncert Felix Jazz Orchestra z Akademii Muzycznej...