Informacje:

od 5 zł
Teatr Kameralny w Bydgoszczy ul. Grodzka 14-16 Bydgoszcz
01 Lipiec 2022
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Teatr Kameralny | Zjawiska teatralne w przestrzeni teatralnej i nieteatralnej

Zapraszamy na wernisaż wystawy “Zjawiska teatralne w przestrzeni teatralnej i nieteatralnej”, którą będzie można oglądać w Teatrze Kameralnym do połowy sierpnia.

Wystawa prezentuje prace twórców związanych z prof. Piotrem Tetlakiem i Pracownią Zjawisk Teatralnych, Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Na wystawie można zobaczyć dokumentacje oraz obiekty z realizacji teatralnych i nieteatralnych, a także instalacje artystyczne czy site-specific. Są to rozważania przestrzenne na temat szeroko rozumianego zjawiska teatralnego.

Wystawa będzie prezentowana w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy w jego różnych przestrzeniach, tj. m.in.: foyer i mała scena (Domek Rybaka). Wernisaż odbędzie się 1 lipca o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkich chętnych na to wydarzenie; bilety za symboliczną kwotę 5 zł będzie można nabyć w kasie Teatru bezpośrednio przed wernisażem.

Wystawa jest z jednej strony okazją do zapoznania się z bardzo różnymi formami scenograficznymi, a z drugiej pretekstem do udostępnienia widzom teatralnej przestrzeni w okresie wakacyjnym.

PRACOWNIA ZJAWISK TEATRALNYCH
Pracownia została utworzona przez prof. Jarosława Maszewskiego na początku lat 90 ubiegłego wieku i funkcjonowała pod nazwą Pracowni Skojarzeń Elementarnych.

Od 2003 roku pracownię, o zmienionej już nazwie, prowadzi prof. dr hab. Piotr Tetlak i ukierunkowuje na działania związane ze scenografią szeroko pojętą: teatralną, widowiskową, alternatywną, koncertową, eventową, projektowaniem obiektów w przestrzeni miejskiej i site specific. Z pracownią było związanych wielu twórców obecnie także pedagogów na UAP m.in. prof. Bohdan Cieślak a także Lech Raczak – legendarna postać polskiej sceny alternatywnej. Wspierał ją jako autorytet w dziedzinie reżyserii i współprowadzący plenery, podczas których powstawały etiudy teatralne na bazie wizji plastycznej uczestników.

Od 2005 roku pracownia współtworzy Kierunek Scenografia na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytet Artystyczny im Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Dzięki rozbudowanemu programowi, pracownia od kilku lat jest także realizatorem wielu działań na polu scenografii we współpracy z różnymi teatrami i placówkami kultury. Pracownie wspiera dr Martyna Stachowczyk asystentka do spraw dydaktycznych i mgr. Krzysztof Urban asystent do spraw technicznych i technologicznych – kiedyś studenci PZT.

Zobacz też

ELJAZZ | Trio Styczyński
od 30 zł

W sobotni wieczór, w bydgoskim klubie Eljazz wystąpi niezwykła mieszanka pokoleniowa,...

Festiwal Fontanna Muzyki 2022 | Café Bodo
Wstęp wolny

Zapraszamy 13 sierpnia na koncert Café Bodo. Znakomici artyści wprowadzą publiczność...

NIE!
od 12.90 zł
Sie
12

Jordan Peele jest reżyserem jednych z najbardziej oryginalnych horrorów ostatnich lat...

Komentarze