Informacje:
Światowy Dzień Jazzu 2024
Zapraszamy wszystkich na koncerty w ramach Światowego Dnia Jazzu, które odbędą się na tarasach Młynów Rothera w Bydgoszczy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!
Rok temu Dzień Jazzu w Bydgoszczy zgromadził tłumy. Już we wtorek 30 kwietnia zapraszamy wszystkich miłośników jazzu na kolejne koncerty w ramach Światowego Dnia Jazzu, które odbędą się na tarasach Młynów Rothera w Bydgoszczy. Dzięki UNESCO, które powołało do życia w 2012 roku Międzynarodowy Dzień Jazzu oraz nadało Bydgoszczy tytuł Miasta Muzyki już po raz 3 nasza fundacja organizuje Święto improwizacji.
To wydarzenie, które dostarczy wiele wrażeń muzycznych oraz pozwoli na spędzenie czasu w niezwykle malowniczej scenerii. Koncert odbędzie się w godzinach 18-21.30, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Dzień Jazzu to wyjątkowa okazja, aby poznać śmietankę polskiej sceny jazzowej, usłyszeć nie tylko tradycyjne brzmienia jazzowe, ale również nowoczesne interpretacje, które łączą różne gatunki muzyczne.
Tarasy bydgoskich Młynów Rothera to idealna lokalizacja na organizację wydarzenia muzycznego. Wspaniała atmosfera, malownicze krajobrazy oraz doskonała akustyka – to tylko niektóre z atutów tego miejsca. Dodatkowo, koncert odbędzie się wieczorem, co dzięki subtelnemu oświetleniu, sprawi, że atmosfera będzie niepowtarzalna.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Art Mintaka, a partnerem strategicznym Młyny Rothera. Zadanie dofinansowane z Budżetu Miasta Bydgoszczy w ramach programu: „Bydgoszcz Zaprasza”.
- Wojtek Mazolewski Quintet
- Adam Lemańczyk & Szymon Łukowski DUO
- Sylwester Bugajak Quintet
W razie niepogody zapraszamy do wnętrza Młynów
ARTYŚCI:
Wojtek Mazolewski QUINTET –
- Wojtek Mazolewski – kontrabas
- Oskar Torok – trąbka
- Piotr Chęcki – saksofony
- Marcel Baliński – fortepian
- Tymek Papior – perkusja
Wojtek Mazolewski to wybitny polski artysta jazzowy znany ze swojej pionierskiej pracy we współczesnym jazzie.
Jako wirtuoz basu i kompozytor, Mazolewski łączy tradycyjny jazz ze współczesnymi elementami, dostarczając hipnotyzujących i emocjonalnie naładowanych wrażeń muzycznych.
Z karierą obejmującą dziesięciolecia, stał się ikoną na polskiej scenie jazzowej, oczarowując publiczność na całym świecie swoją fuzją klasycznych i nowoczesnych stylów jazzowych.
Jego występy na żywo słyną z energii i urzekającej prezencji scenicznej, dostarczając niezapomnianych i odkrywczych wrażeń jazzowych, czyniąc go znaną postacią w globalnej społeczności jazzowej.
Adam Lemańczyk & Szymon Łukowski DUO –
- Adam Lemańczyk – fortepian, syntezatory
- Szymon Łukowski – saksofony, klarnety , EWI
Adam Lemańczyk / Szymon Łukowski DUODUO to formacja złożona z muzyków, którzy wielokrotnie mieli okazję współpracować ze sobą, przede wszystkim jednak w liczniejszych zespołach. Pomysł na duet wziął się z chęci eksploracji brzmieniowej własnych kompozycji, jak również interpretacji tematów innych twórców. Obaj muzycy czerpią z nowoczesnych odsłon muzyki improwizowanej oraz klasycznego jazzu, nie wahając się przy tym eksperymentować z brzmieniem syntezatorów i elektronicznej preparacji instrumentów dętych.
Sylwester Bugajak Quintet
- Sylwester Bugajak – gitara
- Alan Balcerowski- saksofon, flet
- Tymoteusz Wójtewicz- gitara basowa, kontrabas
- Antoni Borycki- instrumenty klawiszowe
- Michał Czwichocki- perkusja
Sylwester Bugajak Quintet to nowo powstały zespół, który zawiązał działalność w lutym bieżącego roku. Jego członkowie, poznali się w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Muzycy wykonują głównie autorskie kompozycje oraz aranżacje lidera. Sylwester Bugajak, lider zespołu i kompozytor, to student 2 roku studiów magisterskich w klasie dr hab. Piotra Olszewskiego. Oprócz muzyki jazzowej, komponuje również muzykę filmową. Jest stałym członkiem stowarzyszenia młodych twórców sztuk audiowizualnych. Muzykę dla filmów komponował dla Warszawskiej Szkoły Reklamy oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. W ostatnim czasie jego zespół został laureatem konkursu Jazz Water Meeting w Bydgoszczy.