Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, Mennica 10, Bydgoszcz
25 Czerwiec 2022
9:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Ster na Bydgoszcz | spacery z przewodnikiem wokół “Węzłów”

W ramach Steru na Bydgoszcz zapraszamy na wyjątkowe spacery z przewodnikami! Opowiemy o wątkach, które już we wrześniu zobaczymy w Spichrzu Zbożowym na ekspozycji “Węzły”.

Wystawa pokaże związki Bydgoszczy z wodą, to, jak obecność rzek, a później i Kanału Bydgoskiego, ukształtowała różne aspekty życia w naszym mieście – zarówno ludzi, jak i roślin i zwierząt.

Na wycieczkę przyrodniczą “Brda okiem tracza” zaprasza Monika Wójcik-Musiał – ornitolożka z Towarzystwa Przyrodniczego “KAWKA”:
Woda – kojarzy nam się z letnim wypoczynkiem, sportem i rekreacją, ale każdy ciek czy zbiornik to przede wszystkim ogromna różnorodność gatunków roślin i zwierząt. Jedne zależne są od występowania drugich i potrzebują siebie wzajemnie, aby żyć. Podczas spaceru pokażę te ptaki, które żyją w centrum Bydgoszczy, wyjaśnię też, dlaczego są tak ważne dla ekosystemu i w jaki sposób ochronić je i ich siedliska.

Na spacer historyczny “Woda, przemysł, rekreacja czyli różne oblicza serca miasta” zabierze nas historyk Dawid Urbański:
W trakcie spaceru dowiecie się m.in. dlaczego mówimy Młyny Rothera choć w budynku jest tylko jeden młyn, gdzie w Bydgoszczy produkowano najwyższej jakości likiery, dlaczego zniszczono jeden z najcenniejszych zabytków miasta, co produkowano w bydgoskiej Grakonie, który bydgoski klub sportowy jest najbardziej utytułowaną drużyną w Polsce oraz dlaczego św. Barbara, patronka górników, ma swoją wyspę w grodzie nad Brdą.

sobota, 25 czerwca 2022,
godz. 9.00-10.30 spacer przyrodniczy
godz. 11.30-13.00 spacer historyczny

Zapisy:
Obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub pod numerem telefonu 887 467 208.
W jednej wycieczce może uczestniczyć max. 30 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o miejscu zbiórki przekażemy przy potwierdzeniu zapisów. Prosimy podać: imię, nazwisko i telefon kontaktowy. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.

Zobacz też

Bydgoscy Muzycy w hołdzie Depeche Mode
od 35 zł

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu Bydgoscy Muzycy w Hołdzie –...

MCK BYDGOSZCZ | Alameda
od 35 zł

Alameda zaprasza Bydgoszcz do tańca vol. 2. sprawdź co na scenie...

The Moneymakers LIVE 
od 30 zł

Zapraszamy 7 października na koncert zespołu The Moneymakers Zespół The Moneymakers...

Komentarze