Informacje:

Wstęp wolny
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego 12-14 Bydgoszcz
19 Czerwiec 2022
11
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

PRZECZYTANA UKRAINA | Justyna Mohytych | Szkic

Projekt “Szkic” to seria prac będących rodzajem rysunkowych reportaży z koncertów jazzowych i innych wydarzeń kulturalnych i muzycznych.

Na wystawie przedstawiono przede wszystkim reportaże z kilku edycji festiwalu Jazz Bez we Lwowie. Artystka wykonywała je na żywo, podczas koncertów, starając się nie tyle uchwycić jak najwięcej wizualnych szczegółów, co zawrzeć subiektywny, artystyczny punkt widzenia, istotne dla niej niuanse, atmosferę, dynamikę emocji.

Projekt był prezentowany na wystawach: Croque Musique (2015, mediateka Alliance française de Lviv), Linia Dźwięku (2017, Lwów), Szkic (w trakcie festiwalu Jazz Bez XIX), na stronie internetowej „Lviv On-line”, na Facebooku: Шкіц/Sketch, oraz Instagramie: sketch_reporting.

Justyna Mohytych – artystka z Ukrainy. Urodziła się we Lwowie. Studiowała konserwację zabytków w Lwowskim Państwowym Instytucie Sztuki im I. Trusza i Lwowskiej Akademii Sztuki. Pracowała jako konserwator rzeźb drewnianych w Lwowskiej Galerii Sztuki. Zajmuje się malarstwem akwarelowym i rysunkiem. Tworzy karykatury. Projekt Szkic to seria prac będących rodzajem rysunkowych reportaży z koncertów jazzowych i innych wydarzeń kulturalnych i muzycznych. Na wystawie przedstawiono przede wszystkim reportaże z kilku edycji festiwalu Jazz Bez we Lwowie.

Artystka wykonywała je na żywo, podczas koncertów, starając się nie tyle uchwycić jak najwięcej wizualnych szczegółów, co zawrzeć subiektywny, artystyczny punkt widzenia, istotne dla niej niuanse, atmosferę, dynamikę emocji. Projekt był prezentowany na wystawach: Croque Musique (2015, mediateka Alliance française de Lviv), Linia Dźwięku (2017, Lwów), Szkic (w trakcie festiwalu Jazz Bez XIX), na stronie internetowej „Lviv On-line”, na Facebooku: Шкіц/Sketch, oraz Instagramie: sketch_reporting.

Zobacz też

Jagiellońska 1 | Aukcja dzieł sztuki
Wstęp wolny

Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Jagiellońska 1 zaprasza na aukcję prac...

Młyny Rothera | Czas długich cieni
Wstęp wolny

Zapraszamy na otwarcie wystawy Czas długich cieni | Dasha Khrisanfova &...

Bydgoskie Centrum Sztuki | MALUJĘ, BO LUBIĘ
Wstęp wolny

Zapraszamy na wystawę prac twórców ─ uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej “mega-Art”...

Komentarze