Informacje:

od 70 zł
Pl. Kościeleckich 6
21 Wrzesień 2023
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Pieśni roślinne

Wykonamy ćwiczenia oddechowe, emisyjne i wokalne. Poznamy rys historyczny śpiewu białego. Zajęcia adresowane są do osób od 16 roku życia.

Niegdyś śpiew i muzyka towarzyszyły życiu każdego człowieka, wielu codziennym czynnościom, jak i celebracji ważnych momentów w życiu, zmian pór roku, świąt. Rośliny i zioła były lekiem na różne dolegliwości, a także nośnikiem wielu znaczeń. Wraz ze zwiększeniem tempa życia, nasze głosy zamknęły się, a ziemia weszła w nasze posiadanie. Nie korzystamy już z należytym szacunkiem z jej owoców, nie odpłacamy się wdzięcznością za to, że możemy tu żyć… Nasze spotkanie będzie okazją do ponownego zbliżenia się do natury, a także kontemplacji ewolucji zależności, jakie pojawiły się w relacji między człowiekiem, a naturą, dzięki której jest i funkcjonuje w świecie.

PODCZAS ZAJĘĆ:

Nauczymy się kilku pieśni tradycyjnych od podstaw, które zawierają w swych tekstach motywy roślinne (m.in. konopie, rozmaryn, lawenda, róża, ruta). Zapoznamy się z symboliką oraz właściwościami roślin, które pojawiają się w utworach. Od tej pory będziemy mogli świadomie wykorzystywać je w naszej diecie oraz podczas leczenia podstawowych dolegliwości w zaciszu domowym. Powąchamy, dotkniemy i zobaczymy na własne oczy bohaterów naszych pieśni, popijając przy tym napar z owoców dzikiej róży, będącej bombą witaminy C!

PROWADZENIE:

Anna Niestatek – wokalistka, performerka i edukatorka muzyczna. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. W swym projekcie solowym |fontAnna|, tworzy kolaże dźwiękowe wyłącznie z głosu (album „Voicollages”).

Autorka projektów, m.in.: ”Projektor głosu”, „Lekcja języka”, „PIEŚŃ W PRZESTRZEŃ”, cyklu webinarów „PIEŚŃ W MIEŚCIE”. Pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu „TOO MUCH – sztuka dla klimatu”. Uczestniczka wielu praktyk pracy z głosem, m.in. z Olgą Szwajgier, Pauliną Miu – Zielińską, Lidie Kotliński, Jackiem Hałasem, Olgą Lidią-Kozłowską, a także projektów: „Laboratorium Technik Wokalnych”, „Powszechna Improwizacja” oraz „Laboratorium dźwiękowe”. Współpracowała m.in. z Pracownią „Uwolnij swój głos” (Radom), Muzeum Narodowym w Gdańsku, Studiem Piosenki METRO w Poznaniu, Szkołą Muzyczną NOW MUSIC, Chatą Numinosum (Warszawa), Fundacją Nowa Sztuka Wet Music.

Zobacz też

Katarzyna Piasecka - Nowy program stand-up comedy „Ukąszona”.
od 70 zł

Katarzyna Piasecka w premierowym programie stand-up comedy „Ukąszona”. Nowe historie, nowe...

Ludzie inteligentni
od 140 zł

❤️Nie ma nudnych związków, są tylko mało kreatywni partnerzy🤷🏻‍♂️ Na szczęście...

Cyrk Korona - Sensacyjny Nowy Program 2023
od 70 zł

🎪Sensacyjny nowy program 2023 dla całej rodziny🤡 Najnowsze widowisko Cyrku Korona...