Informacje:

od 50 zł
PARK CLUB, Park Ludowy im. Wincentego Witosa 18/3, Bydgoszcz
29 Kwiecień 2023
20:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Park Club | Jazzowy Początek Majówki: Post-Punk Pianist

Rozpocznijcie Majówkę z muzyką jazzową i post-punkową! Dla Remigiusza Knapika projekt Post-Punk Pianist jest swoistym powrotem do korzeni, zarówno pod względem stylistycznym jak i całościowo indywidualnym.

Kompozytor ten od wielu lat związany jest ze stylistyką jazzową, progresywno-rockową oraz z muzyką współczesną, niemniej – co jest intrygującą ciekawostką – jego korzenie bardzo mocno tkwią w subkulturze nowofalowej i post-punkowej. W umyśle muzyka pojawił się zatem pomysł połączenia kilku tak różnych i odmiennych względem siebie światów. Z jednej strony daje o sobie znać bogata faktura brzmienia i harmonii, pojawia się mnóstwo przestrzeni na improwizowane kreacje nawiązujące do dziedzictwa jazzu i muzyki współczesnej, a z drugiej dochodzi do głosu emocjonalność, uczuciowość i głęboki sentymentalizm. Wszystko to podszyte jest atmosferą sięgającą głębokich i mrocznych zakamarków gotyckiej, zimnofalowej duszy.

Całość koncertu spowita jest transującą formą, orientalnym instrumentarium, ekonomią przestrzeni oraz nieprzewidywalnymi improwizacjami. Remigiusza Knapika cechuje bardzo charakterystyczne brzmienie będące syntezą fortepianu i tajemniczo brzmiącej polifonicznej elektroniki, która subtelnie wzbogaca rezonans strun akustycznego instrumentu.

Post-Punk to nie tylko stylistyka muzyczna, ale przede wszystkim sposób patrzenia na świat. Artystów z tak szeroko pojętego kręgu cechuje otwartość na rozmaite stylistyki, bogata różnorodność środków czy choćby pełne zamiłowania docieranie do esencji wielu gatunków. Muzyka, literatura, sztuki wizualne – wszystko to staje się jednością, a za nimi zawsze kryje się konkretne przesłanie, opowieść oraz cała paleta emocjonalnej wrażliwości – podkreśla artysta.

Remigiusz Knapik – główny gość wydarzenia “Idzie Nowe! Leszek Możdżer przedstawia: Remigiusz Knapik” oraz laureat Grand-Prix na I Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza w 2022.

Bilety w cenie 50 zł dostępne są w serwisie GoOut (przedsprzedaż) oraz będą do nabycia w Park Club w dniu koncertu w cenie 60 zł.

Zobacz też

Zenek Kupatasa i Zacier w Bydgoszczy
od 55 zł

Zenek Kupatasa i Zacier w Bydgoszczy w Over The Under Pub!...

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Aleksandra Meler
od 20 zł

Zapraszamy na koncert piosenek “W poetyce jesieni” w wykonaniu Aleksandry Meler...

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | RECITAL FORTEPIANOWY
Wstęp wolny

Zapraszamy na recital fortepianowy Rozpoczęcie sezonu artystycznego 2023/2024 Wystąpi:Bogusz Lewandowski –...