Informacje:

od 30 zł
Pałac Nowy w Ostromecku, Ostromecko ul. Bydgoska 9, Dabrowa Chełminska
19 Listopada 2023 12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Pałace Ostromecko | Zaduszki jazzowe dla rodzin z muzyka Milesa Davisa

Wyjątkowy czas kolejnej odsłony “gordonków” spędzimy z formacją wspaniałych muzyków, którzy tworzą własne utwory i rozwijają je w przebogatych, intymnych aranżacjach pełnych oryginalnych, sentymentalnych pomysłów.

Na koncercie wspominać będziemy sylwetkę Milesa Davisa. Obok Luisa Armstronga był najbardziej podziwianym wirtuozem trąbki. Przez 50 lat swojej twórczej drogi tworzył w różnorodnych konwencjach: od beebopu przez cool, jazz rock, fusion, aż do hip-hopu. Współtworzył i wypromował dziesiątki późniejszych gigantów jazzu. Repertuar koncertowy tworzyć będą m.in. utwory Milesa Davisa (So what, Nardis i All blues) oraz inne, jego ulubione.

Uwierzcie nam: Wasze dzieci, jak i Wy jesteście godni, by doświadczać takiej wspaniałej muzyki! Zapraszamy na koncert całe rodziny, w tym dzieci wiekowo bez ograniczeń.

Proponujemy Wam również niepowtarzalną okazję gry na różnych trąbkach:-)
Liderem zespołu jest Miłosz Gawryłkiewicz – trębacz, który na co dzień współpracuje z wieloma orkiestrami (np. Tomka Szymusia). Jest członkiem m.in. zespołu Kapela ze Wsi Warszawa. Dla Fundacji Kreatywnej Edukacji pełni funkcję pedagoga w placówkach Perpetuum Mobile, jak również producenta muzycznego i wydawcy.

Miłoszowi towarzyszą wspaniali muzycy związani z bydgoską, jazzową sceną muzyczną: na kontrabasie Antoni Olszewski, a na perkusji Artur Lawrenz.

Po koncercie zapraszamy na warsztaty z kultury meksykańskiej, w oparciu o tradycje Dia de los Muertos. Przywitamy Was w piwnicach Pałacu Starego w Ostromecku. Naszymi przewodnikami będą: Melisa Damla Tuzuner oraz Edgar Ricardo Dominguez Perez.

Współorganizatorami wydarzenia są: Miejskie Centrum Kultury, Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.

Bilet obowiązuje dziecko i opiekuna

Zobacz też

AKADEMIA MUZYCZNA | Noc organów
Wstęp wolny
Dzisiaj

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Noc...

Orkiestra Księżniczek
od 199 zł
Dzisiaj

Koncert Wiedeński 3 – NOWY PROGRAM pierwszej na Świecie ORKIESTRY KSIĘŻNICZEK...

Per canto e pianoforte - na głos i fortepian
od 20 zł
17 Maja

Per canto e pianoforte – na głos i fortepian to nowy...