Informacje:

od 200 zł
Pałace Ostromecko, Ostromecko ul. Bydgoska 9, Dabrowa Chełminska
od 19 Lipca do 21 Lipca
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Pałace Ostromecko | Taneczne WAKACJE w rytmie KUJAWIAKA i francuskiej MAZURKI 

Zapraszamy na intensywne 3 dniowe warsztaty z Kujawiaka i francuskiej Mazurki do pięknego zespołu pałacowego w Ostromecku koło Bydgoszczy.

Każdego dnia zaplanowane są po 3 godziny warsztatów z Kujawiaka oraz 3 godz. warsztatów z francuskiej Mazurki (łącznie po 9 godz. każdego tańca).

KUJAWIAKI z charakterystycznym tempem rubato to tańce piękne, romantyczne i dumne ale zarazem także bardzo trudne.
Choć znane w całej Polsce historycznie związane są z takimi regionami jak Kujawy, Łęczyckie oraz północne Mazowsze. Jednak w różnych regionach tańczone są nieco inaczej. W jednych krok jest bardziej chodzony w innych bardziej posuwisty i falujący, a w jeszcze innych, w których zatracono tempo rubato do melodii kujawiaków po prostu się do nich „walcowało”. My skupimy się na chyba najciekawszej formie kujawiaka wykonywanego krokiem z „oddechem” i z „obłoczkami”.

FRANCUSKA MAZURKA to klasyka bez której nie obędzie się żadna na Bal Folkowa potańcówka. Jest to taniec parowy rodem z Polski, który we Francji zmienił swój charakter na bardzo romantyczny, spokojny, pełny miłosnych uniesień. Podobnie jak kujawiaki tańczona jest w rytmie na trzy.

  • Podczas warsztatów opanujecie podstawy rytmiczne, kroki oraz figury taneczne wykorzystywane w kujawiaku i francuskiej mazurce.
  • W trakcie warsztatów skupimy uwagę także na relacje jakie zachodzą pomiędzy tancerzami oraz w grupie osób tańczących na parkiecie.
  • W trakcie warsztatów opanujecie zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie na potańcówce, balu, sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
  • Dzięki uczestnictwu w warsztatach wzmocnicie i poprawicie swoją kondycję, koordynację fizyczną, poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu co nada waszym codziennym ruchom więcej płynności. Nabyte umiejętności pozwolą Wam cieszyć się tańcem na wszelkiego rodzaju imprezach tanecznych.
  • Warsztaty to też też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy oraz spotkań z ciekawymi osobami.

KIEDY i GDZIE?

19-21 lipca w przepięknym Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku koło Bydgoszczy.
36-hektarowy park, z zacisznymi zakątkami i słonecznymi polanami sprzyjać będzie relaksowi oraz aktywnemu wypoczynkowi. Kolejną atrakcją Zespołu Pałacowo Parkowego w Ostromecku jest barokowy Pałac Stary z unikatową kolekcją zabytkowych fortepianów.

Więcej Info. znajdziecie tu: https://palaceostromecko.pl/palac-nowy/

DLA KOGO?
poziom podstawowy i średnio zaawansowany

CENA:

By uczestniczyć w naszych warsztatach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 3 dni.

– OPŁATA PROMOCYJNA za 3 dni (płatne do 16 lipca)
250 zł od osoby za jeden warsztat
350 zł od osoby za dwa warsztaty

200 zł od osoby za jeden warsztat (sparowani!!!)
300 zł od osoby za dwa warsztaty (sparowani!!!)

– OPŁATA STANDARDOWA za 3 dni (płatne do 18 lipca)
350 zł od osoby za jeden warsztat
450 zł od osoby za dwa warsztaty

300 zł od osoby za jeden warsztat (sparowani !!!)
400 zł od osoby za dwa warsztaty (sparowani !!!)

NOCLEG DOBA:
pokój jednoosobowy – 200 zł, pokój dwuosobowy – 300 zł, pokój trzyosobowy – 350 zł; dostawka – 100 zł od osoby. W cenę wliczone jest śniadanie.

WYŻYWIENIE:
Jest możliwość korzystania ze świetnej restauracji na terenie pałacu lub we własnym zakresie. Podczas warsztatów będzie dostęp do wody, kawy i herbaty.

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
akademia.tanca.tradycyjnego@gmail.com

oraz

WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
PAŁACOWE KUJAWIAKI I MAZURKI + imię i nazwisko

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA WARSZTATY?
Należy zabrać ze sobą do tańca OBUWIE na zmianę najlepiej ze skórzaną podeszwą (trampki, adidasy, buty terenowe nie nadają się do tańca).

KTO PROWADZI?
Piotr Zgorzelski – Warszawiak, etnolog z wykształcenia, tancerz, muzyk stypendysta MKiSZ w dziedzinie tańca i animacji. Od blisko 30 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na świecie. Autor internetowych lekcji tańca na kanale You Tube „Taniec Tradycyjny PL”, założyciel i prowadzący Akademię Tańca Tradycyjnego.

Współzałożyciel Stowarzyszenia Dom Tańca (1994) i jego kilkuletni prezes.

Współtworzył przez 10 lat jako basista i tancerz kapelę Janusz Prusinowski Kompania. Jest autorem, inicjatorem oraz organizatorem cyklicznych projektów edukacyjno-kulturalnych związanych z muzyką i tańcem tradycyjnym, o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym.

Współpracował przez wiele lat jako aktor oraz choreograf z teatrem Darka Kunowskiego „Scena Lubelska 30/32” (przedstawienia „Kalewala”, „Dawid”, „Gilgamesz”, „Czarna Mańka – królowa przedmieścia”), z Teatrem Narodowym w Warszawie („Umowa czyli łajdak ukarany”), Teatrem Polskim „Noc”, Art Stations Fundation z Poznania (Yanka Rudzka ZACZYN i Yanka Rudzka WIELOGŁOS) oraz Jadwiga Rodowicz (Dziady polsko-japońskie).

W 2008 roku powołał do życia wraz z żoną Fundację Czas Tradycji, w której realizuje projekty upowszechniające wiedzę i umiejętności o polskich tańcach tradycyjnych. We współpracy z IMiT (obecnie NIMiT) współtworzył portal taniec.edu.pl, który zajmuje się upowszechnianiem wiedzy oraz nauką polskich tańców narodowych, dawnych i tradycyjnych.

Zobacz też

Joga na trawie 2024
Wstęp wolny
13 Lipca

Stan Harmonii pragnie zaprosić mieszkańców Bydgoszczy i okolic do spędzenia wspólnie...

Warsztaty fotograficzne: portret rodzinny z Martą Brodziak
od 450 zł
18 Lipca

FACH studio wraz z marką Sony zaprasza na warsztaty fotografii rodzinnej,...

Objazdowy Dom Kultury | Górzyskowo
Wstęp wolny
11 Lipca

Zapraszamy do wspólnej zabawy na osiedlowym placu zabaw. Mini impreza zaczyna...