Informacje:

od 20 zł
Pałac Lubostroń, Sala Rotundowa
26 Listopada 2023 17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

PAŁAC LUBOSTROŃ | Z okazji Andrzejek

Dyrektor Pałacu Lubostroń Aleksandra Nowakowska zaprasza serdecznie w niedzielę, 26 listopada 2023 roku na 298. Koncert Pałacowy.

W programie wydarzenia:

  • Koncert podczas którego wystąpią: Agnieszka Piass – sopran
  • Bartłomiej Tomaka – bas, Dorota Demidowicz – fortepian, Michał Kuzimski – fortepian oraz studenci klasy śpiewu,
  • Finisaż wystawy z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej Macieja Jelińskiego; w trakcie wystawy zagra zespół ze Żnina “CRASHFORK”.

W programie koncertu:

  • L. Delibes,
  • F. Mendelssohn,
  • W.A. Mozart,
  • G. Rossini,
  • H. Wars,
  • Z. Wiehler

Agnieszka Piass
Urodziła się w Poznaniu. W roku 2002 ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W latach 2000/2001 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W roku 2004 ukończyła studia podyplomowe w Hochschule für Musik C. M. von Webera w Dreźnie w klasie prof. Ch. Elssnera. W tym czasie była stypendystką niemieckiej Fundacji DAAD w Bonn.

Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą, między innymi: I Konkurs Pieśni Polskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (1998 – III miejsce i wyróżnienie specjalne), I Konkurs Sopranowy im. Haliny Halskiej we Wrocławiu (2000 – I miejsce i wyróżnienie specjalne), V Międzyuczelniany Konkurs Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (2001 – III miejsce), Festiwal dla młodych śpiewaków w Rheinsbergu – Niemcy (2000 – partia Hrabiny Almaviva w „Weselu Figara” W.A. Mozarta, 2001 – G. Rossini „Petite Messe solennelle” – partia sopranowa).W 2007 roku została finalistką VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki- nagroda specjalna od Fundacji L.van Beethovena oraz wykonanie partii Mimi w Cyganerii G. Pucciniego od Lwowskiego Teatru Narodowego.

Liczne koncerty i gale operowe w Polsce i poza granicami, między innymi: 2000 – Gala Operowa z towarzyszeniem Stadtsoper Kapelle w Berlinie, 2000 1 2001 – Gala Operowa z towarzyszeniem Brandenburger Orchestra w Rheinsbergu.W 2001 roku była uczestniczką Festiwalu Vratislavia Cantans gdzie wykonywała partię solową w „Petite Messe solennelle” G. Rossiniego pod batutą Prof. St. Stuligrosza.

Od roku 2008 asystent na wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. A od 2013 zatrudniona na stanowisku adiunkta.

Bartłomiej Tomaka
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Kusiewicza. Debiutował w 1999 r. partią Księcia Griemina w „Eugeniuszu Onieginie” P. Czajkowskiego w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Od 2002 r. związany z Operą Nova w Bydgoszczy. Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Koszalińską. Brał udział w licznych festiwalach krajowych i tournee zagranicznych. W 2006 r. w Salzburgu wykonywał partię Eutifronte w „Kamieniu Filozoficznym” W.A. Mozarta podczas obchodów Roku Mozartowskiego.

Od 2016 r. jest asystentem na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
W swoim repertuarze posiada role operowe i operetkowe m.in.: Skołuba „Straszny Dwór”, Don Brasilio „Cyrulik Sewilski”, Nilakantha „Lakme”, Ferrando „Trubadur”, Don Bartolo „Wesele Figara”, Frank „Zemsta Nietoperza”. Obok ról operowych wykonuje również dzieła oratoryjne; „Mesjasz” G.F Haendel, Wielka Msza c-moll W.A. Mozart, Missa Solemnis D-dur L. van Beethoven, „Missa Pro Pace” W. Kilara, Msza Nelsońska J. Haydn.

Dorota Demidowicz
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. W roku 2011 ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Bydgoszczy.

Jest laureatką Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursów Muzycznych między innymi: III Nagrody w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopinia w Szafarni (2009) , I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie „Anemos” w Rzymie (2010), II Nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie „Mozart” we Frascati. ( 2011), I nagrody oraz nagrody specjalnej w Międzynarodowym konkursie w Tarquini (2016), IV nagrody w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2016). W 2017 roku wraz z zespołem kameralnym „Timpiano” otrzymała również wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Rising Star w Berlinie oraz w Międzynarodowym Konkursie „Feurich” w Wiedniu.

Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej jako pianista-korepetytor w klasie śpiewu dr Anity Urban-Wieczorek, dr Agnieszki Piass o

Michał Kuzimski
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Tatiany Shebanovej i prof. Jarosława Drzewieckiego, następnie studia podyplomowe w zakresie kameralistyki fortepianowej w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Jest laureatem Konkursu na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie w 1994 r. oraz II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie

im. F. Liszta we Wrocławiu w 1997 r. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Uczestniczył w kursach pianistycznych doskonaląc umiejętności pod kierunkiem prof. Tatiany Shebanovej, prof. Włodzimierza Obidowicza, prof. Aleksieja Orłowieckiego, prof. Jerzego Sulikowskiego, prof. Jerzego Godziszewskiego. Koncertował w wielu miastach Polski oraz poza granicami (Włochy, Rosja, Niemcy, Austria, Słowacja, Węgry). Brał udział w kursach, seminariach i spotkaniach metodycznych prowadzonych przez prof. Katarzynę Popową-Zydroń, prof. Wiesławę Ronowską, prof. Włodzimierza Wiesztordta, prof. Elżbietę Tarnawską. Jako akompaniator uzyskał wiele nagród i wyróżnień w konkursach o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. W swoim dorobku ma również kilka nagrań płytowych. Do 2018 roku zatrudniony był w Katedrze Instrumentalistyki i Wokalistyki Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie pracuje na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmnie. Od kilkunastu lat jest zaangażowany w muzyczne projekty Fundacji „Iskierka” na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Maciej Jeliński– urodzony w Szubinie w 1967 roku, gdzie mieszka i tworzy.
W grudniu 2008 roku otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa kujawsko- pomorskiego za twórcze dokonania w dziedzinie animacji kultury. W roku 1999 zrealizował wraz z zespołem “Krzyk” projekt pn. “Harmonia obrazu i dźwięku”. Składał się on z kilku koncertów sprzęgniętych z projekcją slajdów i wystawami malarstwa Macieja (m.in.grudzień ’99- Węgliszek). W dorobku twórczym ważne miejsce zajmują hapenningi, stworzył ponad 20 instalacji m.in. “Płonące wieże Babel”(budowane z pomalowanych kropkami tekturowych rur, wiązanych ze sobą sznurkiem), które następnie palił.

Swoje prace prezentował na ponad 30 wystawach indywidualnych i 40 zbiorowych. Do ważniejszych zaliczamy: Dinxperlo (Holandia), Koszalin, Lubostroń, Mogilno, Bydgoszcz, Inowrocław, Solec Kujawski, Wągrowiec, Nakło, Janowiec Wlk.
Jest członkiem Szubińskiej grupy plastyków “PLAMA’S”, z którą związany jest już od ponad 25 lat. 15 lat prowadził Galerię przy SDK w Szubinie, organizując comiesięczne wystawy artystom z kraju i zza granicy.

W latach 2009- 2015 prowadził prywatną galerię “Korytarzyk” w Szubinie razem z żoną Natalią.

Maciej Jeliński
Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, rysunkiem i instalacją. W swoich pracach nawiązuje do kosmosu-motywy stworzenia świata, galaktyki, konstelacje gwiazd. W obecnych pracach porusza także podstawowe sprawy dotyczące egzystencji człowieka- narodziny , śmierć, miłość itp. Od lat eksperymentuje z techniką zaczerpniętą ze sztuki australijskich Aborygenów, którą interpretuje w oryginalny sposób. Przez lata pracy wykształcił swój własny styl w malarstwie: na płaskie kolory nakłada struktury barwnych kropek, kółeczek, które harmonizują z tłem płaszczyzny. Stosując abstrakcyjne barwy i kształty nadaje malowanym przedmiotom i postaciom zupełnie nowy wymiar. Taka forma przedstawień pozwala pobudzać umysł odbiorcy, niekiedy również prowokuje. Artysta nie pozostaje odbiorcy obojętnym.

Zespół muzyczny “Crashfork” ze Żnina
Geneza powstania nazwy jest taka: na jednej z prób wygenerowaliśmy dźięki które skwitowałem, że one są takie “klasztorne”i wymyśliłem pierwszą część nazwy idąc tym torem- klasztor- klasztor- krasz- crash, a że wcześniej graliśmy i siedzieliśmy w gatunku który był folkiem , czyli folklorem, bo reggae czy ska jest folkiem, to postanowiłem nazwę gatunku folk “utwardzić” niejako i stwierdziłem, że człon folk zmienimy na “fork” i wreszcie to zabrzmiało jak trzeba i powstała nazwa- zlepek dwóch określeń crash+ fork i powstał “Crashfork” nazwa brzmiąca twardo oddająca i pasująca do tego co gramy. -Jacek Chareński.

Zespół tworzy muzykę improwizowaną, głownie kilkuminutowe improwizacje ,bez wokalu, choć czasem dość rozbudowane. Zagrali podczas wernisaży malarstwa Macieja Jelińskiego związanego z obchodami 35-lecia twórczości w Muzeum Ziemi Szubińskiej (czerwiec 2023),oraz w Pubie “Styx” (wrzesień 2023).

Skład zespołu:
Jacek Chareński,
Arnold Jagodziński,
Darek Karabasz,
Mariusz Adamczyk.

Zobacz też

LED ZEPPELIN SHOW by Zeppelinians
od 99 zł
26 Stycznia

🎸 Poczuj magię koncertu LED ZEPPELIN SHOW by Zeppelinians! Zeppelinians to...

Elektryczne Gitary - W cieniu sufitów
od 150 zł
14 Luty

Legendarny zespół Elektryczne Gitary ogłasza swoją najnowszą trasę koncertową pod nazwą...

Gala Noworoczna "Wiedeński Nowy Rok"
od 180 zł
27 Stycznia

Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego Wiednia. Wybitni artyści o wyjątkowych...