Informacje:

od 15 zł
Pałac Lubostroń, Sala Rotundowa
11 Wrzesień 2022
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

PAŁAC LUBOSTROŃ | poLUB…Jazz

Zapraszamy serdecznie do Sali Rotundowej na koncert z cyklu: “poLUB…Jazz” w niedzielę, 11 września 2022 roku. Wystąpi: KRZYSZTOF MAJCHRZAK – K Projekt „432 Hz”

Najnowszy projekt Krzysztofa Majchrzaka, wirtuoza basu i kompozytora, przenosi nas do krainy naturalnego stroju dźwięków 432 Hz, nazywanego częstotliwością doskonałą.

Krzysztof Majchrzak podczas koncertu maluje dźwiękami bogaty świat kolorów. Każdy z utworów ma inne centrum brzmieniowe, odpowiadające jednej barwie z wybranej palety.

Jego muzyczny wszechświat znajduje się na styku różnych kultur muzycznych, od muzyki współczesnej, poprzez muzykę eksperymentalną, etniczną, harmolodic, rock progresywny do open fusion.

Ideą przewodnią improwizacji i kompozycji Krzysztofa Majchrzaka jest jego własny, niekonwencjonalny system muzyczny, który stworzył w oparciu o “Thesaurus Of Scales And Melodic Patterns” Nicolasa Slonimsky’ego, oraz rozwinięciu koncepcji harmolodycznej Ornette Coleman’a.

Artysta praktykuje wszystkie rodzaje improwizacji, szczególnie improwizację „nie- idiomatyczną”. W utworach stosuje techniki sonorystyczne, polegające na takim kształtowaniu muzycznego przebiegu aby nadrzędną rolę pełniły jakości brzmieniowe.
Podczas spektaklu Krzysztof Majchrzak gra jednocześnie na basie elektrycznym i gitarze elektrycznej, z wykorzystaniem samplerów i syntezatorów. Formuła koncertu jest poszerzona o wizualizacje.

Jest to projekt o geometrii zmiennej, od solo, poprzez duo, trio, kwartet do kwintetu z udzialem zaproszonych muzyków z USA i Europy. Tym razem KM zaprezentuje się solo.

Muzyka Krzysztofa Majchrzaka jest równie wyjątkowa jak jego osobiste filozofie. Wirtuoz basu i kompozytor odmawia podporządkowania się regułom konwencji. Twórca własnych, niepowtarzalnych brzmień, mistrz improwizacji, Majchrzak po raz pierwszy wszedł na scenę jazzową na początku lat 80-tych i od tego czasu aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowej fali polskiego jazzu, a od końca lat 80-tych również jazzu francuskiego. Szybko zwrócił na siebie uwagę dzięki innowacyjnej gry na basie elektrycznym, łączącej w sobie podejście akordowe, perkusyjne, melodyczne i sonorystyczne.

Artysta przywiązuje dużą wagę do improwizacji nie-idiomatycznej, ale jest też pod wpływem systemu harmonicznego Ornette Colemana. interesuje go również improwizacja idiomatyczna, zwłaszcza jazzowa oparta na „Lydian Chromatic Concept” George’a Colemana, improwizacja północnych Indii . Wpływ na niego miał również blues, rock progresywny i elementy etniczne.

Międzynarodową renomę zdobył, grając z muzykami światowej czołówki jazzu i muzyki improwizowanej. Grał również ze światowymi gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: Magic Slim, Eddy Taylor Jr, Bill Thomas, John Primer.
Brał udział w wielu festiwalach i występował w salach koncertowych Europy, Kanady „International Festival de Montreal” i Stanów Zjednoczonych. Nagrywał płyty w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też

Bydgoscy Muzycy w hołdzie Depeche Mode
od 35 zł

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu Bydgoscy Muzycy w Hołdzie –...

MCK BYDGOSZCZ | Alameda
od 35 zł

Alameda zaprasza Bydgoszcz do tańca vol. 2. sprawdź co na scenie...

The Moneymakers LIVE 
od 30 zł

Zapraszamy 7 października na koncert zespołu The Moneymakers Zespół The Moneymakers...

Komentarze