Informacje:

Wstęp wolny
Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, ul. św. Trójcy 15, Bydgoszcz
03 Marzec 2023
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Śpiewający kardiolog | Jacek Gessek

Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, 3 marca 2023 zaprasza na koncert Jacka Gesska

Jacek Gessek jest kardiologiem. A jednocześnie w duszy mu gra. Na koncie ma już trzy płyty. Pierwsza to „Serce w usterce” (2014), dedykowana pacjentom i środowisku kardiologicznemu, kolejne „Stop” (2016) i “Życie” (2019), ukazały się pod patronatem „Charakterów” oraz Prezydenta m. Torunia. Śpiewa piosenki własnego autorstwa, część z nich jest mocno nasycona treściami psychologicznymi, np. „Silna wola”, „Ambiwalencja”, “Gdy dorosnę”. Na płytach pięknie zaaranżował je i wydał Mateusz Kurek, a udział w nagraniach wzięło wielu znamienitych muzyków (m.in. Jacek Bryndal, Wojtek Konikiewicz, Anita Kurek, Jacek Rodziewicz, Jose Torres, Sławek Wierzcholski).

W 2022 został nagrodzony przez Prezydenta m. Torunia nagrodą za osiągnięcia artystyczne. Występuje zarówno solo (Festiwal “Moc kwiatów” – Cekcyn 2022), z profesjonalnymi muzykami (Lizard King Toruń 2022, “Pieśniarze na Szewskiej” 2018, Wrocław, Światłownia Bydgoszcz 2018), jak i z Ulotną Formacją Okolicznościową Holters (UFO-Holters) – Warszawa “La Boheme” 2022, Mińska Mazowiecki 2021 i 2022) i oraz w wielu innych miejscach.

W repertuarze koncertu usłyszą Państwo piosenki z wymienionych płyt oraz nowe, które niebawem pojawią się na kolejnej, czwartej już płycie. Od bossanowy, poprzez blues do ballady, ciekawe, niebanalne teksty – wszystko to zapowiada porządną dawkę dobrej piosenki.Serdecznie zapraszamy.

Zobacz też

Kamil Bednarek | Ambasadorzy Rozrywki
od 129 zł

Kamil Bednarek z muzycznym projektem #AmbasadorzyRozrywki” odwiedzi największe miasta w Polsce...

Tre Voci - Con Amore
od 120 zł

Zapraszamy na „Con Amore”, czyli wieczór wypełniony muzyką i dobrym humorem!...

Ponad Chmurami
od 50 zł

Zespół wykonujący poezję śpiewaną do wierszy m.in. Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej,...