Informacje:

od 18 zł
Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, ul. św. Trójcy 15, Bydgoszcz
29 Lipiec 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Sławomir Zygmunt

Otwarta Przestrzeń Światłownia zaprasza 29 lipca na koncert „Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”

“Z wiatrem / Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” to koncert, na który składają się utwory z płyty pod tym samym tytułem.

Album został wydany przez Polskie Radio, patronat nad tym wydawnictwem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego oraz 1 Program Polskiego Radia. Na płycie “Z wiatrem” znajduje się 17 wierszy wojennego wieszcza z przepiękną muzyką i we wspaniałej interpretacji Sławomira Zygmunta.

Z programem “Z wiatrem” Sławomir Zygmunt zawędrował na Litwę, gdzie zagrał 6 koncertów fantastycznie odebranych zarówno przez Polonię jak i przez Litwinów. Prezentował go także w Izraelu i w Grecji, gdzie odbiór był równie emocjonalny i entuzjastyczny.

Sławomir Zygmunt
Muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor 10 płyt CD (“16 x Edward Stachura”, “Ballada o Kazimierzu Dolnym”, “Kiedy idę ulicą”, “Polka dyrektora – piosenki satyryczne”, “Elegia o chłopcu polskim”, „Z wiatrem”, “Dokąd idziesz? Do słońca”, “Podaruj jej wrzos”, “Przygody żółtego bałwanka”, “Wódeczko wódeczko”), dwóch kaset magnetofonowych MC : “Śmiech do łez – kabaret FTS”, “Sted: opowieść-wiatr”. Jego utwory znalazły się także na 12 płytach składankowych, m.in.: LP “Dla bliskich i dalekich” i CD “Złota Kolekcja – Edward Stachura”. Jako dziennikarz, autor ponad 1,5 tys. artykułów (wywiady, recenzje, reportaże).

Napisał także trzy książki: 1. “Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki”, który zdobył miano bestsellera i miał już trzy wydania 2. „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. z Zdzisławem Beksińskim, Przemysławem Gintrowskim, Jackiem Kaczmarskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem) 3. Powieść “Anna oraz inne klubowe opowiastki”, której akcja rozgrywa się w klubie Hybrydy. Warszawiak, wychował się na Czerniakowie, jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy (róg Podchorążych i Hołówki), co poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Sławomir Zygmunt jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych i oświatowych, m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc”. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Wstęp na wydarzenie – cegiełka 20 zł, seniorzy, niepełnosprawni-18 zł.

Zobacz też

PIOTR BUKARTYK | Radio którego już nie ma
od 70 zł

Zapraszamy na koncert Pitra Bukartyk – Radio którego już nie ma...

Projekt Volodia | PIOSENKI ULICY
od 50 zł

Zapraszamy na koncert piosenek folkloru miejskiego, tzw. ulicznych lub „szemranych”. W...

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Patryk Matwiejczuk
Wstęp wolny

Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, 9 grudnia 2022 zaprasza na koncert zespołu Unleashed...