Informacje:

od 20 zł
Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, ul. św. Trójcy 15, Bydgoszcz
21 Lipiec 2023
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Milena Wiśniewska

Otwarta Przestrzeń Światłownia zaprasza 21 lipca na koncert Mileny Wiśniewskiej

Milena Wiśniewska ma za sobą kilkunastoletnią edukację muzyczną. Ukończyła szkoły muzyczne I i II stopnia, gdzie zyskała umiejętności gry na fortepianie i organach. Jest absolwentką studiów z zakresu teorii muzyki w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z wielką przyjemnością przekazuje swoją wiedzę i miłość do muzyki, zwłaszcza tym, którzy nie zaprzyjaźnili się dotychczas z tą fascynującą dziedziną sztuki. Od tego roku ma ku temu okazję, pracując jako nauczycielka muzyki w szkole podstawowej, poza tym kilkukrotnie opowiadała o tajnikach muzycznej historii słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w swoim rodzinnym Malborku.
Wszystkie etapy muzycznego kształcenia dały jej szereg doświadczeń, którymi pragnie dzielić się z innymi osobami niewidomymi, chcącymi rozwijać się w podobnym kierunku oraz z nauczycielami, poszukującymi informacji o edukacji muzycznej uczniów z dysfunkcją wzroku. Jest autorką publikacji, poświęconych tej problematyce.

Choć szczególne miejsce w jej sercu zajmuje muzyka sprzed kilku stuleci, zwłaszcza pochodząca z epoki baroku, w jej odtwarzaczu często pojawia się również dobry rock, pop, muzyka alternatywna czy twórczość z pod znaku tak zwanej piosenki literackiej. W tym ostatnim nurcie czuje się najlepiej jako wokalistka, zdarza się jej prezentować na scenie swoje interpretacje z własnym akompaniamentem. Muzyka to nie jedyny obszar jej zainteresowań. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania dostępnością na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, chciałaby bowiem działać na rzecz niwelowania barier, z którymi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. Właśnie dlatego chętnie przybliża osobom widzącym specyfikę funkcjonowania bez wzroku. Do jej pasji zaliczają się również media. Od kilku lat w radiu internetowym współprowadzi audycję, poświęconą tej właśnie tematyce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wstęp na wydarzenie – cegiełka 20 zł, seniorzy, niepełnosprawni-18 zł.

Zobacz też

Zenek Kupatasa i Zacier w Bydgoszczy
od 55 zł

Zenek Kupatasa i Zacier w Bydgoszczy w Over The Under Pub!...

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Aleksandra Meler
od 20 zł

Zapraszamy na koncert piosenek “W poetyce jesieni” w wykonaniu Aleksandry Meler...

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | RECITAL FORTEPIANOWY
Wstęp wolny

Zapraszamy na recital fortepianowy Rozpoczęcie sezonu artystycznego 2023/2024 Wystąpi:Bogusz Lewandowski –...