Informacje:

Wstęp wolny
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Janusz Kurowski

Otwarta Przestrzeń Światłownia zaprasza 11 marca br. na koncert Janusz Kurowski

Janusz Kurowski pojawił się na po raz pierwszy w latach osiemdziesiątych na scenach festiwali studenckich (YAPA, Bakcynalia, Bazuna itp.) jako młody chłopak śpiewający z gitarą swoje autorskie piosenki. Mimo nagród i wyróżnień, które mu się przytrafiały, zniknął po 1990 roku. Pozostało kilka piosenek, które chociaż chętnie śpiewane, nie były kojarzone z autorem. Nawet Towarzystwo Powiększania Wyobraźni wygrywając w 2007 roku Yapę jego piosenką „W górach ciągle deszcz” miało problem z prawidłowym przytoczeniem autora i przekręciło jego imię na Jerzy (możliwe że za sprawą Jerzego Pawła Dudy, który promował jego piosenki).

Zrządzeniem losu powrócił po przeszło 25 latach za sprawą kolejno anonimowego miłośnika piosenki turystycznej oraz projektu Marioli Andrzejczak „Fabryka Snów” w mieście Łódź. Odżyły stare piosenki i zaczęły powstawać nowe, zarówno dla „Fabryki”, jak i dla solowego grania. Powrót zaowocował wygraniem 50-tej Giełdy w Szklarskiej, dwukrotnie miejscem w Złotej Piątce i Kryształowym Kamertonem na OPPA w Warszawie i nagrodami na innych festiwalach. Tym razem piosenki zgromadziły koło niego grupę przyjaciół, którzy wsparli go zarówno pomysłami aranżacyjnymi, jak i instrumentalnie i wokalnie.

Dzięki temu mogły powstać również duety takie jak „W temacie flirtu” czy „Jesienny konfesjonał”, a także piosenki o damskiej wymowie. Kaśka i Rysiek Włastowscy, weterani współtworzący niegdyś m.in. Mały Atlas Ludzi, Gabi Gunia, która tylko w 2019 roku wygrała 5 różnych festiwali, skrzypaczka Natalia Peć czy basista Szymek Sochacki oraz gościnnie Joasia Ulowska z „Browaru Żywiec” pomogli stworzyć klimatyczną płytę „Winobranie”, którą zrealizował Kamil Bobrukiewicz z Radia Łódź. Tym razem w wersji solowej nie tylko zaśpiewa zarówno liryczne ballady, jak i piosenki z przewrotnymi i pełnymi humoru tekstami, ale też opowie o nich.

11|03|2022, g. 18.00

Wstęp wolny

Otwarta Przestrzeń „Światłownia”
https://www.facebook.com/OtwartaPrzestrzenSwiatlownia/
ul. św. Trójcy 15
Bydgoszcz

Zobacz też

Festiwal Fontanna Muzyki 2022 | Café Bodo
Wstęp wolny

Zapraszamy 13 sierpnia na koncert Café Bodo. Znakomici artyści wprowadzą publiczność...

Fabryka Lloyda | Summer Fiesta Latina
od 25 zł

12 sierpnia zapraszamy na gorący, letni wieczór latynoski! Muzyka na żywo,...

Rzeka Muzyki 2022 | Aga Zaryan
Wstęp wolny

Aga Zaryan to artystka posiadająca niepowtarzalny styl z charakterystyczną lekkością frazowania...

Komentarze