Informacje:

od 18 zł
Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, ul. św. Trójcy 15, Bydgoszcz
18 Marzec 2023
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Byle do Góry

Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, 18 marca 2023 zaprasza na koncert Byle do Góry

Zespół Byle do Góry świętuje w tym roku 11 lat swojego istnienia na scenach Krainy Łagodności. Umiłowanie do gór, wędrówek, przebywania wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach, to główne napędy funkcjonowania Zespołu. Ich najbardziej naturalnym środowiskiem są górskie szlaki, kameralne spotkania przy muzyce i cieple ognisk.

Do swoich kompozycji, Jurek Hołownia, założyciel i lider Zespołu zawsze wybiera świetne teksty znakomitych autorów (Aleksandry Bacińskiej, Wiesławy Kwinto – Koczan, Bronka z Obidzy Kozieńskiego, Romy Rappe, Dariusza Musialskiego, Elizy Saromy- Stępniewskiej i innych), a muzyką wydobywa piękno poezji. Gra na gitarze, harmonijce i śpiewa. To spod jego wrażliwych zmysłów wychodzą wszystkie piosenki śpiewane w Zespole.

Bartłomiej Hołownia – w zespole gra na gitarze i śpiewa. To dzięki niemu wykonywane piosenki, zyskują bogatsze życie, bowiem Bartek, były chórzysta, znakomicie aranżuje i rozkłada zespołowe głosy. Jego gitarowe solówki, to wysmakowane dźwięki, w których czuć świetne muzyczne wyczucie, bluesowe i rockowe korzenie.

Skrzypek Leszek Trząski, piękną barwą instrumentu i wirtuozerskimi popisami urozmaica i dopełnia melodie granych utworów. Jego charakterystyczne solówki i niepowtarzalny ruch sceniczny zawsze przykuwają uwagę i są powodem gromkich braw.

W śpiewaniu towarzyszy panom Joanna Ulowska, raz melancholijna i delikatna, to znów w innym utworze – drapieżna i pełna werwy. Do jej zadań należy prowadzenie koncertów i dbanie o wizerunek zespołu. Joanna pisze wiersze i do jej tekstów powstało kilka najnowszych utworów.

W koncertach, gościnnie, bierze też udział znakomity muzyk, aranżer, basista – Michał Pańczyszyn.
Zespół maluje dźwiękami, które potrafią poruszyć najczulsze struny duszy. Jest to twórczość do zasłuchania się, zauroczenia i zachowania w zakamarkach serc. W dorobku mają dwie płyty i zaczynają prace nad trzecim krążkiem.

Wstęp na wydarzenie – cegiełka 20 zł, seniorzy, niepełnosprawni-18 zł.

Zobacz też

Pałace Ostromecko | Cztery pory roku. Wiosna.
od 30 zł

Zapraszamy 26 marca 2023 roku, na Kuratorskie oprowadzania sensoryczne: Cztery pory...

Pałace Ostromecko | Recital fortepianowy Adama Goździewskiego
Wstęp wolny

Zapraszamy na Koncerty ostromeckie w 100. rocznicę urodzin Andrzeja Szwalbego: recital...

ELJAZZ | AMIYA – ROOTS Live
od 40 zł

Zapraszamy na koncert do Eljazz w Bydgoszczy! Amiya – Piosenkarka, autorka...