Informacje:

od 70 zł
Opera Nova w Bydgoszczy, ul. Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz
14 Czerwca 19:00
15 Czerwca 19:00
16 Czerwca 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Opera Nova | Don Pasquale

Opera Nova zaprasza na pierwsze popremierowe spektakle „Don Pasquale” G. Donizettiego w reżyserii Pawła Szkotaka

Premiera „Don Pasquale” brawurowo zainaugurowała XXX Bydgoski Festiwal Operowy, wzbudzając zachwyt oraz sympatię festiwalowej publiczności, jak i recenzentów. W najbliższy czerwcowy weekend (14 i 15 VI o godz. 19 oraz 16 VI ) Opera Nova zaprasza na pierwsze popremierowe spektakle.

„Don Pasquale” Donizettiego to jedna z tych oper, która jest cały czas wystawiana na scenach całego świata i różnie interpretowana. Ja starałem się pokazać w „Don Pasquale” nie tylko humor, którego jest oczywiście bardzo wiele – i myślę, że widz niejednokrotnie się uśmiechnie, oglądając perypetie głównych bohaterów – ale znalazłem tam też spory ładunek wzruszenia, co wydaje mi się bardzo interesujące w tej operze – mówi Paweł Szkotak, nie kryjąc, że operowe dzieło czytał przez pryzmat dramatycznego życiorysu Donizettiego.

W bydgoskiej inscenizacji – za sprawą przeniesienia akcji libretta do Nowego Jorku z lat 40. i 50. ubiegłego wieku – tytułowy bohater to włoski mafioso, kojarzący się z postacią Don Corleonez filmowego „Ojca chrzestnego”. To jednak niejedyne filmowe nawiązania – chociażby w kostiumach odnaleźć można inspiracje kinowymi legendami jak „Gilda”, „Casablanca” czy „Noce i dnie”. Za sprawą scenografii (początkowo zanurzonej w klimacie noir, a w finale stanowiącej idylliczny ogród) i obrotowej sceny w tym spektaklu filmowa jest nawet narracja.

Walorem jest także piękno ludzkiego głosu – wszak to opera z epoki belcanta. – Mogą Państwo usłyszeć koloratury Noriny oraz pozostałych bohaterów. To piękno jest wspomagane przez brzmienie orkiestry, która w sposób niezwykle lekki i klarowny towarzyszy śpiewakom na scenie – dodaje Piotr Wajrak, sprawujący kierownictwo muzyczne w najnowszej bydgoskiej produkcji. 

Bilety do nabycia w kasie Opery Nova oraz online: http://bilety.operanova.bydgoszcz.pl/MSI/mvc/pl/details/265

Fot. Opera Nova

Zobacz też

KINO HELIOS | Akademia Pana Kleksa
od 12.90 zł
Jutro

18 lipca Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

11 URODZINY ROZTAŃCZONEJ PLAŻY CHMIELNIKI
od 40 zł
20 Lipca

Zapraszamy na kolejne Urodziny Roztańczonej Plaży Chmielniki! Jedyna okazja w lipcu...

Fabryka Lloyda | KIZO - PATOCELEBRYTA
od 79 zł
17 Sierpnia

Fabryka Lloyda zaprasza, 17 sierpnia, na koncert KIZO. Tego wieczoru nie...