Informacje:

od 50 zł
Opera Nova w Bydgoszczy, ul. Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz
24 Czerwiec 2022
19:00, 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Opera Nova | Alicja w Krainie Czarów 

Zapraszamy na balet „Alicja w Krainie Czarów”! Niezwykle dynamiczne, wesołe, oddające nonsensowny humor literackiego pierwowzoru- książki Lewisa Carrolla – i zachwycające oko i ucho przedstawienie

Alicji, Królowej Kier, szalonego Kapelusznika i innych niesamowitych postaci nie trzeba przedstawiać. To bohaterowie – wymyślonej przez matematyka, fotografa , literata, który ukrył się pod pseudonimem Lewisa Carrolla – baśniowej opowieści. Znikające koty o nieznikającym uśmiechu, szalone herbatkowe przyjęcia, osobliwe susły, marcowe zające, zadyszane króliki, to pełna symboli literacka przygoda dla dziecięcego i dorosłego czytelnika. Wielokrotnie wznawiana drukiem i ilustrowana przez świetnych grafików, filmowana i animowana –  książka Lewisa Carrolla wywiera wciąż  niebagatelny wpływ na współczesną masową wyobraźnię.

Przemysław Zych, reprezentant młodego pokolenia polskich kompozytorów , skomponował według jej treści 90-minutowy balet  „Alicja w Krainie Czarów” .Jego warstwa muzyczna – o niezwykłym rozmachu i inwencji, jest wyjątkowa jako współczesny utwór dla dzieci . Zych napisał partyturę na orkiestrę symfoniczną; wzorowaną na klasycznych baletach  i …. hollywoodzkiej muzyce filmowej ,wplótł w swą kompozycję cytaty ze znanych dzieł. Dla potrzeb choreografii  i inscenizacji w Operze Nova Zych przeredagował bądź napisał na nowo  sporą część  materiału  muzycznego, który miał swą prapremierę w 2015 r. na scenie  szczecińskiej Opery na Zamku.

Z tancerzami bydgoskiej Opery  baletową „Alicję…”  tworzy na nowo światowej sławy choreograf, tancerz i pedagog, Robert Bondara. Będzie to trzeci tytuł w jego inscenizacji i choreografii stworzony dla Baletu Opery Nova.  Jak sam mówi, będzie to najbardziej humorystyczny balet w jego dotychczasowym dorobku artystycznym.

Niezwykle dynamiczne (wręcz kaskaderskie), wesołe i zachwycające oko i ucho przedstawienie. Wyzwaniem jest oddanie językiem tańca nonsensownego humoru literackiego pierwowzoru .

W spektaklu obsadzony jest cały Balet Opery Nova, artyści doangażowani oraz dzieci ze Studia Baletowego przy Operze Nova.

Kompozytor: Przemysław Zych
Autor libretta: Robert Bondara
Data premiery: 04.06.2022
Czas trwania: ok.90 minut, dwa akty
Choreografia: Robert Bondara
Wykonawcy: BALET i ORKIESTRA OPERY NOVA. Dzieci ze Studia Baletowego przy Operze Nova

24|06|2022, g. 19.00
25|06|2022, g. 19.00
26|06|2022, g. 18.00

Zobacz też

Filharmonia Pomorska | Orchestra4Young
od 20 zł

Tradycyjnie w okresie ferii zimowych Filharmonia Pomorska zaprasza na wyjątkowy i bardzo atrakcyjny...

Filharmonia Pomorska | Tribute to Stan Getz
od 20 zł

Filharmonia Pomorska zaprasza na koncert poświęcony pamięci jednego z najwybitniejszych saksofonistów w dziejach...

Opera Nova, Karnawał Zwierząt
od 25 zł

Opera Nova zaprasza spektakl „Karnawał Zwierząt” adresowany dla dzieci ok. 5....