Informacje:

od 35 zł
Opera Nova w Bydgoszczy, ul. Marszałka Focha 5, 85-070 Bydgoszcz
23 Wrzesień 2022
19:00, 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Opera Nova | Alicja w Krainie Czarów 

Zapraszamy na balet „Alicja w Krainie Czarów”! Przenieś się w świat wyobraźni, osobliwych stworzeń i intrygujących stworzeń!

Alicji, Królowej Kier, szalonego Kapelusznika i innych niesamowitych postaci nie trzeba przedstawiać. To bohaterowie – wymyślonej przez matematyka, fotografa , literata, który ukrył się pod pseudonimem Lewisa Carrolla – baśniowej opowieści. Znikające koty o nieznikającym uśmiechu, szalone herbatkowe przyjęcia, osobliwe susły, marcowe zające, zadyszane króliki, to pełna symboli literacka przygoda dla dziecięcego i dorosłego czytelnika. Wielokrotnie wznawiana drukiem i ilustrowana przez świetnych grafików, filmowana i animowana –  książka Lewisa Carrolla wywiera wciąż  niebagatelny wpływ na współczesną masową wyobraźnię.

Przemysław Zych, reprezentant młodego pokolenia polskich kompozytorów , skomponował według jej treści 90-minutowy balet  „Alicja w Krainie Czarów” .Jego warstwa muzyczna – o niezwykłym rozmachu i inwencji, jest wyjątkowa jako współczesny utwór dla dzieci . Zych napisał partyturę na orkiestrę symfoniczną; wzorowaną na klasycznych baletach  i …. hollywoodzkiej muzyce filmowej, wplótł w swą kompozycję cytaty ze znanych dzieł. Dla potrzeb choreografii  i inscenizacji w Operze Nova Zych przeredagował bądź napisał na nowo  sporą część  materiału  muzycznego, który miał swą prapremierę w 2015 r. na scenie  szczecińskiej Opery na Zamku.

Z tancerzami bydgoskiej Opery  baletową „Alicję…”  tworzy na nowo światowej sławy choreograf, tancerz i pedagog, Robert Bondara. Będzie to trzeci tytuł w jego inscenizacji i choreografii stworzony dla Baletu Opery Nova.  Jak sam mówi, będzie to najbardziej humorystyczny balet w jego dotychczasowym dorobku artystycznym.

Niezwykle dynamiczne (wręcz kaskaderskie), wesołe i zachwycające oko i ucho przedstawienie. Wyzwaniem jest oddanie językiem tańca nonsensownego humoru literackiego pierwowzoru .

W spektaklu obsadzony jest cały Balet Opery Nova, artyści doangażowani oraz dzieci ze Studia Baletowego przy Operze Nova.

Kompozytor: Przemysław Zych
Autor libretta: Robert Bondara
Data premiery: 04.06.2022
Czas trwania: ok.90 minut, dwa akty
Choreografia: Robert Bondara
Wykonawcy: BALET i ORKIESTRA OPERY NOVA. Dzieci ze Studia Baletowego przy Operze Nova

23|09|2022, g. 19:00
24|09|2022, g. 11:00, 19:00
25|09|2022, g. 18:00

Zobacz też

Bydgoska Scena Barokowa | Arietta Marcina Gumieli
Wstęp wolny

Zapraszamy na Prolog, który otworzy IV edycję festiwalu „Bydgoska Scena Barokowa”!...

Kino Kobiet ¦ Bilet do raju
od 24.90 zł

Drogie Panie, już 5 października o godzinie 18:00 kolejny pokaz Kina...

Biblioteka Główna WiMBP | Spotkanie z Marcinem Mellerem
Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym Marcinem Mellerem...

Komentarze