Informacje:

Wstęp wolny
Plac przy plaży nad Balatonem, Bydgoszcz
21 Lipiec 2022
15:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Objazdowy Dom Kultury | 21 lipca

W czwartek, 21 lipca spotykamy się Osiedle Bartodzieje, plac przy plaży nad Balatonem. Pamiętajcie, że udział w animacja jest zupełnie darmowy.

Wakacje bez nudy z Objazdowym Domem Kultury! Kukiełkowe przedstawienie, warsztaty, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji czekać będzie na dzieci spędzające czas na lokalnych placach zabaw.

“Objazdowy Dom Kultury” – seria 8 mini wydarzeń odbywających się co czwartek w różnych częściach Bydgoszczy. Wydarzenia powstają dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu w te wakacje nie będzie nudy. W każdy czwartek lipca i sierpnia lokalne place zabaw będą odwiedzać animatorzy, którzy w godzinach 15.00 – 19.00 przeprowadzą dla dzieci super zabawy. W programie min. bajka stoliczkowa o czerwonym kapturku, wspólne zabawy, malowanie buzi, balonowe zoo i warsztaty plastyczne. Wszystko to tuż za rogiem na lokalnych placach zabaw.

Pomysł na taką akcję zgłosili przedstawiciele Stowarzyszenia Obywatel Działa. Sami mamy dzieci i wiemy, że w wakacje na placach zabaw spędza się dużo czasu – mówi Filip Krauze. – Pomyśleliśmy, że można urozmaicić ten czas dzieciom, które spędzają na nich czas. Pomysł spotkał się z dużym odzewem w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki niemu możemy zorganizować aż 8 mini-eventów. Celowo wybraliśmy czwartek na dzień naszych akcji. Wiem, że w weekendy w naszym mieście bardzo dużo się dzieje. Uważamy, że środek tygodnia również można zagospodarować.

Objazdowy Dom Kultury dotrze do prawie każdego większego osiedla w Bydgoszczy. Pierwsze wydarzenie już na osiedlu Górzyskowo 7 lipca a cała akcja zakończy się na Wzgórzu Wolności 25 sierpnia. Dokładny program poniżej:

Program

29/07    Osiedle Nowy Fordon    Góra Szybowników, ul. Twardzickiego
04/08    Osiedle Wilczak-Jary    Planty nad Kanałem Bydgoskim (od strony ul. Nakielskiej)
11/08    Osiedle Wyżyny    Skwer A. Krzyżanowskiego – Wilka
18/08    Osiedle Leśne    Skwer Pomorskiego Okręgu wojskowego
25/08    Osiedle Wzgórze Wolności    plac zabaw przy szkole nr 56 przy ul. Karpackiej

Zadanie jest finansowane z budżetu miasta Bydgoszcz.

Zobacz też

Poeci KOSa – Piotr Mitzner
Wstęp wolny

Pierwszym bohaterem cyklu poświęconego poetom wyróżnionym w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im....

AKADEMIA MUZYCZNA | KONCERT MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ
Wstęp wolny

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Koncert...

KPCK | Bromberg, czyli Bydgoszcz na łamach prasy
Wstęp wolny

Zapraszamy do Salonu Hoffman KPCK w Bydgoszczy na spotkanie z cyklu...