Informacje:

Wstęp wolny
Wyspa Młyńska, Bydgoszcz
18 Czerwiec 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Noc SUPerjańska

Zapraszamy Was do Bydgoszczy na Noc SUPerjańską, czyli wieczorny spływ deskami SUP z Wyspy Młyńskiej do Brdyujścia.

Wydarzenie stworzone z myślą integracji środowiska superów, ale tak naprawdę to zapraszamy wszystkich, którzy nie ruszają się z domu bez plecaka pełnego dobrego humoru ?

Nasz wieczorny spływ na deskach SUP to nie koniec imprezy. To właściwie początek, bo najlepsze, czyli afterek dopiero będzie na nas czekał ? Na finiszu naszego spływu mamy zapewnione ognisko nad samą rzeką w pięknym miejscu. Dodatkowo istnieje możliwość rozstawienia namiotów, chociaż nie zapewniamy słodkich snów, bo cisza nocna nie obowiązuje ?

Szykujcie plecaki pełne dobrego humoru, będzie się działo ?
Oczywiście udział w wydarzeniu oznacza akceptację regulaminu: https://docs.google.com/…/1K9RI9B7M21N4ahVTuWqp…/edit…

Informacje o zapisach

Jeśli chcesz po prostu popłynąć z nami i masz swoją deskę sup to event jest zupełnie bezpłatny, po prostu pojawiasz się na wyspie młyńskiej ze swoją deską ?

Jeśli chcesz zostać na pospływowe afterparty to zapisy odbywają się przez stronę zielonypelikan.pl/zapisy i właśnie ruszyły. Można się zapisać na:
samo ognisko – 25 zl
ognisko i zostanie na noc (z własnym namiotem i sprzętem noclegowym) – 50 zł

Żeby się zapisać na ognisko lub ognisko i zostanie na noc nie trzeba uczestniczyć w spływie SUP, można po prostu przyjechać na nasze miejsce docelowe, które mieści się przy torze na Brdyujściu.

Informacja o spływie

Spotykamy się na Wyspie młyńskiej w Bydgoszczy o godzinie 18:00. Pompujemy deski, zbijamy piąteczki i o 18:30 ruszamy. Trasa liczy ok 10km, płyniemy z prądem. Godzina dopłynięcia zależy od nurtu i wiatru, ale na ok 21:00 powinniśmy być ?

Wypożyczenie desek

My mamy tylko kilka desek SUP i podzieliliśmy je pomiędzy osoby, które działają na rzecz naszego stowarzyszenia, więc nie mamy już desek dostępnych do wypożyczenia. Deski można wypożyczyć z:

  • https://rent.decathlon.pl/ – cena od 40 do 80 zł za deskę (w Bydgoszczy mają niestety tylko 10 zestawów, więc dla wszystkich nie starczy) – na tej stronie są też deski sup do wypożyczenia w innych miastach, m.in. Toruniu i Poznaniu) – spoko opcja, bo Decathlon znajduje się blisko miejsca finiszu naszego spływu
  • https://www.facebook.com/SUPBydgoszcz/ – cena 100 zł za deskę, jeśli uzbiera się min. 5 osób to właściciel dostarczy deski na miejsce startu i odbierze z miejsca docelowego
  • https://suppoint.bydgoszcz.pl/ – cena 100 zł za deskę
  • http://suptours.pl/ – cena 120 zł za deskę

FAQ

Kto to jest ten Zielony Pelikan?
Stowarzyszenie Zielony Pelikan jest organizatorem wydarzenia. Jesteśmy grupą ludzi, która uwielbia aktywnie spędzać czas. Nie ruszamy się z domu bez plecaka pełnego dobrego humoru.

Czy trzeba mieć swoją deskę?
Jeśli masz swoją deskę to super, jeśli nie to postaramy się ogarnąć jakiś wynajem, w rozsądnej cenie. Jako stowarzyszenie mamy kilka desek, ale już wiemy, że dla wszystkich nie starczy.

Ile to kosztuje?
Jeśli chcesz z nami popłynąć i masz swoją deskę SUP to udział nie kosztuje zupełnie nic. Na afterparty mamy wynajęte miejsce i organizacja wiąże się z kosztami po naszej stronie, więc jeśli chcesz zostać na afterparty bez noclegu to 25pln, jeśli z noclegiem to 50pln. Trzeba mieć własny namiot, hamak lub cokolwiek innego, co potrzebujecie do spania.

Co mamy na miejscu afterka?
Ognisko nad samą rzeką, miejsce do rozstawienia namiotu, papierowo-drewnianą zastawę jednorazową, toaletę, wodę, możliwość podładowania sprzętów. Jedzenie i picie na ognisko trzeba ogarnąć sobie samemu.

Czy jeśli nigdy nie pływałem na supie to też mogę dołączyć?
Jeśli nigdy nie pływałe(a)ś na supie to nie problem. Pływanie na supie wymaga podstawowej koordynacji ruchowej, ale z naszego doświadczenia w miarę aktywne osoby radzą sobie z tym bez problemu.

Kto może dołączyć?
Absolutnie każdy, pod warunkiem, że nie rusza się z domu bez plecaka pełnego dobrego humoru ? Nasza miejscówka na pospływowe afterparty ma też ograniczoną powierzchnię, dlatego obowiązuje limit miejsc i standardowo, kto pierwszy ten lepszy.

Zobacz też

Piknik strzelecki BTS Kaliber
od 2 zł

BTS Kaliber zaprasza na piknik strzelecki, który odbędzie się 24 września...

Ścieżka Duchów 2023
od 65 zł

Dziewiąty raz widzimy się w Bydgoszczy na najstraszniejszej imprezie w mieście....

Święto Światła ŚWIATŁOWODY

Zapraszamy na wspólny spacer po Wyspie Młyńskiej. Kombinacja jej piękna i...