Informacje:

Wstęp wolny
Wyspa Młyńska, Bydgoszcz
06 Lipca 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Noc SUPerjańska 2024

Zapraszamy Was do Bydgoszczy na Noc SUPerjańską 2024, czyli wieczorny spływ deskami SUP z Wyspy Młyńskiej do Brdyujścia.

Wieczorny spływ na deskach SUP to nie koniec imprezy. To właściwie początek, bo najlepsze, czyli afterek dopiero będzie na nas czekał.

Na finiszu naszego spływu mamy zapewnione ognisko nad samą rzeką w pięknym miejscu. Dodatkowo istnieje możliwość rozstawienia namiotów, chociaż nie zapewniamy słodkich snów, bo cisza nocna nie obowiązuje.

Wydarzenie stworzono z myślą integracji środowiska superów, ale tak naprawdę to zapraszamy wszystkich, którzy nie ruszają się z domu bez plecaka pełnego dobrego humoru.

Szykujcie plecaki pełne dobrego humoru, będzie się działo.
Oczywiście udział w wydarzeniu oznacza akceptację regulaminu: https://docs.google.com/…/1K9RI9B7M21N4ahVTuWqp…/edit…

Informacje o zapisach
Jeśli chcesz po prostu popłynąć z nami i masz swoją deskę sup to event jest zupełnie bezpłatny, trzeba jednak potwierdzić swoją obecność w apce Dacathlonu:
https://go.decathlon.pl/…/666173e8-05e6-4fb4-a21f…

Jeśli chcesz zostać na pospływowe ognisko to zapisy odbywają się przez stronę https://pelicando.app/event?id=62 i właśnie ruszyły. Można się zapisać na:
samo ognisko – 29 PLN
ognisko i zostanie na noc (z własnym namiotem i sprzętem noclegowym) – 59 PLN (w takim wypadku zapisujesz się przez stronę jak na ognisko a 30 PLN rozliczamy na miejscu)

Info o spływie
Spotykamy się na Wyspie młyńskiej w Bydgoszczy o godzinie 18:00. Pompujemy deski, zbijamy piąteczki i o 18:30 ruszamy. Trasa liczy ok 10 km, płyniemy z prądem. Godzina dopłynięcia zależy od nurtu i wiatru, ale na ok 21:00 powinniśmy być
Miejsce końcowe naszego spływu to Przystań Klubu Motorowodnego Mors przy ul. Witebskiej, tam odbędzie się ognisko.

Wypożyczenie desek
Stowarzyszenie ma kilka desek sup, ale pierwszeństwo w rezerwacji mają osoby działające na rzecz rozwoju naszego stowarzyszenia. Można wypożyczyć deskę SUP np. z Decathlon Bydgoszcz albo z innych wypożyczalni.

FAQ
Kto to
jest ten Zielony Pelikan?
Stowarzyszenie Zielony Pelikan jest organizatorem wydarzenia. Jesteśmy grupą ludzi, która uwielbia aktywnie spędzać czas. Nie ruszamy się z domu bez plecaka pełnego dobrego humoru.

Ile to kosztuje?
Jeśli chcesz z nami popłynąć i masz swoją deskę SUP to udział nie kosztuje zupełnie nic. Na afterparty mamy wynajęte miejsce i organizacja wiąże się z kosztami po naszej stronie, więc jeśli chcesz zostać na afterparty bez noclegu to 29 zł, jeśli z noclegiem to 59 zł. Trzeba mieć własny namiot, hamak lub cokolwiek innego, co potrzebujecie do spania.

Co mamy na miejscu afterka?
Ognisko nad samą rzeką, miejsce do rozstawienia namiotu, papierowo-drewnianą zastawę jednorazową, toaletę, wodę, możliwość podładowania sprzętów. Jedzenie i picie na ognisko trzeba ogarnąć sobie samemu.

Jak logistycznie ogarnąć spływ?
Startujemy z Wyspy Młyńskiej (czyli centrum miasta), a kończymy na Brdyujściu gdzie od razu po spływie rozpoczynamy ognisko. Nie zapewniamy transportu supów, ale nasz spływ odbywa się w ramach granic miasta, więc jest to relatywnie łatwe do ogarnięcia samemu. Można np.:

  1. Dotrzeć na miejsce startu samochodem i potem wrócić na miejsce startu komunikacją miejską albo bolt/uber/free now.
  2. Można zostawić samochód w naszym miejscu docelowym i stamtąd dojechać do miasta z supem komunikacją miejską albo bolt/uber/free now.
  3. Dojazd na Wyspę Młyńską jest dość mocno ograniczony, więc można też podjechać bliżej nad rzekę na wysokości mostów kolejowych nad ul. Żeglarską i stamtąd spłynąć na wyspę, albo zostawić samochód w okolicach wyspy i podejść z supem.

Kto może dołączyć?
Absolutnie każdy, pod warunkiem, że nie rusza się z domu bez plecaka pełnego dobrego humoru. Miejscówka na pospływowe afterparty ma też ograniczoną powierzchnię, dlatego obowiązuje limit miejsc i standardowo, kto pierwszy ten lepszy.

Zobacz też

Piknik z okazji Obchodów Święta Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy na Piknik z okazji Obchodów Święta Policji garnizonu kujawsko-pomorskiego Co...

Joga na trawie 2024
Wstęp wolny
20 Lipca

Stan Harmonii pragnie zaprosić mieszkańców Bydgoszczy i okolic do spędzenia wspólnie...

Milonga Neonova z muzyką na żywo | Tilanea Tango
od 30 zł
19 Lipca

19 lipca na pokład Barki Lemara, zaprosiliśmy uroczy duet z Argentyny...