Informacje:

Wstęp wolny
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, Stary Rynek 22, Bydgoszcz
09 Wrzesień 2023
11:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” – XII Odsłona

Zapraszamy na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” z udziałem aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie literackie – XII odsłonę Narodowego Czytania! To coroczna inicjatywa, która łączy wszystkich miłośników słowa pisanego w duchu wspólnego odczytywania wyjątkowych dzieł literatury.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. To hołd dla znaczenia kultury i literatury w naszym społeczeństwie.

Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w partnerstwie z Teatrem Polskim w bydgoszczy. To doskonała okazja, by razem odkrywać piękno słowa w jednym z arcydzieł polskiej literatury – “Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

Podczas tego wyjątkowego dnia, zaproszeni aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy w obsadzie:

  • Zhenia Doliak,
  • Dagmara Mrowiec-Matuszak,
  • Mirosław Guzowski,

przekażą nam wspaniałą interpretację tego dzieła literackiego, łącząc piękno słowa pisanego z magią teatru.

Prezydent RP Andrzej Duda wyraził wsparcie dla tego wydarzenia, podkreślając, że “Nad Niemnem” to książka nastrojowa, donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. To dzieło, które pozwala nam spojrzeć na historię i dziedzictwo Polski z nowej perspektywy.

Zachęcamy wszystkich miłośników literatury, czytelników, miłośników teatru, uczniów bydgoskich szkół oraz mieszkańców miasta do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. To wyjątkowa okazja, by razem przenieść się w świat pełen emocji, wartości i inspiracji.

Dołączcie do naszego czytelniczego święta, gdzie literatura i teatr łączą się w jedno, tworząc magiczne doznania i niezapomniane emocje.

Zobacz też

KINO HELIOS | ROVING WOMAN
od 12.90 zł

28 września o godzinie 18:00 Kino Helios Polska zaprasza w ramach...

Fabryka Lloyda | KIZO
od 117 zł

Patocelebryta odwiedzi jesienią 9 polskich miast! W Bydgoszczy KIZO wystąpi 19...

Fabryka Lloyda | ZEAMSONE
od 79 zł

Zapraszamy, 13 października, na koncert ZEAMSONE – ??? TOUR. Po świetnie...