Informacje:

Wstęp wolny
Stary Fordon, ul. Bydgoska 22, Bydgoszcz
24 Lipiec 2022
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzyka w synagodze – pokaz filmu “Salome” z muzyką na żywo SUNA PATH

Zapraszamy 24 lipca 2022 na pokaz kultowego filmu „Salome” z 1923 r. z muzyka na żywo w wykonaniu duetu Waldemara Marka i Mieczysława Plonka.

“SALOME” – niemy film z 1923 roku oparty na biblijnym micie w reżyserii Charlesa Bryant, to filmowa adaptacja sztuki Oscara Wilde o tej samej nazwie. Salomé nazywany jest często jednym z pierwszych filmów artystycznych, który został nakręcony w Stanach Zjednoczonych w epoce kina niemego. Staranny dobór kostiumów i rekwizytów, charakteryzacja postaci w połączeniu z niezwykłą dbałością o światło sprawiło, że obraz świetnie oddaje pragnienia i nastroje głównych bohaterów.

W 2000 roku film ten został wybrany do zachowania w Stanach Zjednoczonych National Film Registry przez Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych jako „kulturowo, historycznie albo estetycznie znaczące”.

SUNA PATH – został założony w 2013 r. w Szkocji. rozwinął się w 2021 roku. Inspiracją do założenia projektu było tworzenie muzyki do filmów z epoki kina niemego. Suna Path gra muzykę elektroniczną inspirowaną głębokimi dźwiękami z gatunków tj. dub techno, deep house, downtempo, ambient i minimal. Muzyka znalazła swoje miejsce w klubach gdzie jest grana w formie live setów.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “Stary Fordon. Miasteczko Sztuki” dofinansowane przez Miasto Bydgoszcz

Zobacz też

Pomiędzy Słowami
Wstęp wolny

Fordońskie Kino pod Chmurką zaprasza na kolejny sobotni seans. Tym razem...

Kino nad Balatonem | Klub Jimmy'ego
Wstęp wolny

W przedostatni pokaz w wakacje 2022 zapraszamy wszystkich, do wspólnego oglądania...

HELIOS | Księgarnia w Paryżu
od 12.90 zł

8 sierpnia o godzinie 18:00 Kino Helios Polska zaprasza w ramach...

Komentarze