Informacje:

Wstęp wolny
Stary Fordon, ul. Bydgoska 22, Bydgoszcz
21 Czerwiec 2023
19:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzyka w synagodze | MIKOŁAJ TRZASKA i zespół “ŚLINA”

W środę 21 czerwca 2023 zapraszamy serdecznie do dawnej synagogi w Starym Fordonie na koncert Mikołaja Trzaski i zespołu “Ślina”.

ŚLINA TRZASKA – to zespół powstały na bazie kwartetu Ślina (Matylda Gerber – saksofony, Filip Zakrzewski – gitara, elektronika, Mikołaj Nowicki – kontrabas, elektronika i Stanisław Olek – perkusja) oraz jednego z najlepszych saksofonistów jazzowych – Mikołaja Trzaski.

Dołączenie do składu Śliny artysty, który na swojej muzycznej drodze czerpał z wielości stylów, cały czas jednak pozostając w kręgu muzyki improwizowanej, pozwoliło zespołowi na włączenie do wykrystalizowanego już stylu kolejnych pól odniesień. Grający na alcie i klarnecie basowym Trzaska, który kultywuje pamięć o muzyce żydowskiej, dodaje tu ten właśnie element, pozostając organicznie włączony w niespieszne, transowe, wielominutowe wspólne improwizacje.

Wzmacnia przekaz, dopełnia. Absolutnie nie stara się dominować, wtapia się w kolejne kompozycje, stając się jednym z pięciu równoważnych pierwiastków zespołu. Ślina Trzaska to prawdziwie łagodnie rewolucyjna podróż w krainę, gdzie krautrockowa pulsacja i repetycja spotyka się z ambientową medytacją, gdzie free jazzowe odjazdy dopełniane są space rockowym elektronicznym kosmosem.

W koncertowej zaś odsłonie zespół ten stać dosłownie na wszystko, wszystkie bowiem wspomniane jego elementy wzmocnione są radością wspólnego grania, wspólnego ze sobą przebywania i dzielenia się tymi uczuciami z publicznością.

SKŁAD:
Mikołaj Trzaska – saksofon altowy/klarnet basowy
Matylda Gerber- saksofon altowy/barytonowy
Filip Zakrzewski – gitara/elektronika
Mikołaj Nowicki – kontrabas/elektronika
Stanisław Olek – perkusja

Organizator: Fundacja Bez Nazwy
Koncert dofinansowany przez Miasto Bydgoszcz w ramach projektu Stary Fordon. Miasteczko Sztuki.

Zobacz też

MCK Bydgoszcz | Adam Kośmieja
Wstęp wolny

Miejskiego Centrum Kultury zaprasza na koncert Adama Kośmiei połączony z bydgoską...

ELJAZZ | Here On Earth
od 30 zł

ELJAZZ zaprasza 29 września, na koncert katowickiego zespołu Here on Earth...

Fabryka Lloyda | Organek
od 99 zł

Już 29 września zapraszamy na koncert Organka w Fabryce Lloyda. Po...