Informacje:

Wstęp wolny
Stary Fordon, ul. Bydgoska 22, Bydgoszcz
30 Lipiec 2022
19:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzyka w synagodze | Aumbrambama 

Zapraszamy w sobotę 30 lipca 2022 na niezwykły “Aumbrambama”.

Trio |fontAnna|, Michał Giżycki, Piotr Dąbrowski zabrzmiało po raz pierwszy fordonskiej Synagodze, gdy Piotr wtargnął na scenę w ostatnich chwilach koncertu duetu Fluctus Anny i Michała popchnięty nieodpartą potrzebą współbrzmienia z niezwykłymi muzykami i ich bezgłośną zgodą na to wtargnięcie. … razem popłynęli dźwiękiem.

Było to 26 września 2020 roku. Następnie zgrali niecały rok później kolejny koncert, zaś w styczniu tego roku nagrali wspólną sesję. Owa sesja została wydana 14 lipca tego roku w internetowym wydawnictwie TORF records pt. Aumbrambama https://torfrecords.bandcamp.com/album/aumbrambama

|fontAnna| wokalistka, performerka, artystka multidyscyplinarna. Inspiracją w jej działaniach dźwiękowych jest metoda pracy ciała i głosu „Voice and Body”. W ramach działalności solowej tworzy muzykę wyłącznie na głos, lub korzystając z rozmaitych instrumentów, a także przedmiotów, kreując tym samym nastroje pobudzające zmysły odbiorcy performance’u, spektaklu czy filmu.
Współtworzy zespół Salimara, Fluctus, |fontAnna|&Dąbrowski, dyryguje Bydgoską Orkiestrą Improwizowaną.

Michał Giżyckiklarnecista, saksofonista, improwizator. Posługuje się wieloma rozbudowanymi technikami gry, takimi jak oddech cyrkulacyjny czy multiphonics, dzięki którym tworzy wielowarstwowe struktury na pozornie monofonicznych instrumentach.
Współpracował z wieloma muzykami polskiej i europejskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, jazzowej, rockowej i folkowej. Założyciel TORF records – wydawnictwa w zamyśle skupiającego różnorodne przejawy muzyki improwizowanej i kreatywnej oraz łączącego muzyków z różnych środowisk.

Piotr Dąbrowski praktyk dźwiękowy, perkusjonista, muzyk podążający drogą własnego wyczucia i zdobytego doświadczenia, nie wyrzekający się jednak tego, że inspiracje i nauka pochodzą zewsząd a zwłaszcza z deszczu, strumieni i szumu ciała. Praktyka muzyczna jest dla niego praktyką duchową – życiową – Drogą Dźwięku, scalającą bezzasadą funkcjonowania ze sobą Światem.

Organizator: Fundacja Bez Nazwy
wydarzenie realizowane w ramach projektu “Stary Fordon.Miasteczko sztuki” dofinansowane przez Miasto Bydgoszcz

Zobacz też

PIOTR BUKARTYK | Radio którego już nie ma
od 70 zł

Zapraszamy na koncert Pitra Bukartyk – Radio którego już nie ma...

Projekt Volodia | PIOSENKI ULICY
od 50 zł

Zapraszamy na koncert piosenek folkloru miejskiego, tzw. ulicznych lub „szemranych”. W...

Otwarta Przestrzeń Światłownia | Patryk Matwiejczuk
Wstęp wolny

Otwarta Przestrzeń „Światłownia”, 9 grudnia 2022 zaprasza na koncert zespołu Unleashed...