Informacje:

od 5 zł
Muzeum Wodociągów ul. Filarecka 2, 85-160 Bydgoszcz
15 Kwiecień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Wodociągów | Szymon Saliński ¦ Znaki dodatnie

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w dawnym zbiorniku na wodę w Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2. Od piątku 15 kwietnia do wtorku 3 maja, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace projektanta, grafika Szymona Salińskiego, na ekspozycji pt. Znaki dodatnie.


Na wystawie zostanie zaprezentowany przegląd znaków graficznych, logotypów i systemów znaków zaprojektowanych w latach 2000-2022 przez Szymona Salińskiego.

Artysta specjalizuje się w projektowaniu logo, systemów identyfikacji i informacji wizualnej. W głównej mierze skupia się na syntezie znaku graficznego, kreowaniu tożsamości wizualnej marek oraz poszukiwaniu nowych form ekspresji typograficznej. Szybkie komunikowanie za pomocą prostych symboli o wielowymiarowym znaczeniu to podstawa projektów graficznych Szymona Salińskiego, gdzie natychmiastowe, czytelne przekazywanie informacji jest najistotniejsze, bez względu na to czy jest to logo, plakat czy opakowanie produktu.

Szymon Saliński to absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom na kierunku Grafika, specjalność Projektowanie Graficzne. W 2012 roku obronił tytuł doktora sztuk plastycznych na macierzystej uczelni. Doświadczenie zawodowe zbierał, odbywając staże i pracując w warszawskich oddziałach agencji reklamowych Leo Burnett, D’Arcy i G7. Jest autorem wyróżnionych i nagradzanych projektów z zakresu reklamy, identyfikacji wizualnej i plakatu. Uczestnik wielu przeglądów, festiwali i wystaw dotyczących sztuki plakatu i projektowania graficznego. Projekty jego autorstwa publikowane były w polskich i międzynarodowych magazynach projektowych oraz wielu katalogach wystaw i festiwali. Od 2004 roku prowadzi własne studio graficzne oraz współpracuje z agencjami jako freelancer. Od 2019 roku jest adiunktem w Katedrze Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej, gdzie prowadzi Pracownię Projektowania Graficznego i Pracownię Komunikacji Wizualnej

Zobacz też

Bydgoskie Centrum Sztuki | MALUJĘ, BO LUBIĘ
Wstęp wolny

Zapraszamy na wystawę prac twórców ─ uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej “mega-Art”...

Fotografistka | Spacer śladami rzeźb Michała Kubiaka
Wstęp wolny

Fundacja Fotografistka zaprasza na wspólny spacer śladami rzeźb Michała Kubiaka w...

Fotografistka | Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Michała Kubiaka
Wstęp wolny

21 czerwca 2022 r. Fundacja Fotografistka zaprasza do świętowania jubileuszu 50-lecia...

Komentarze