Informacje:

Wstęp wolny
Muzeum Wodociągów ul. Filarecka 2, 85-160 Bydgoszcz
10 Listopada 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Wodociągów | OPOWIEŚĆ | Damian Kwiatkowski 

Galeria Wieży Ciśnień zaprasza wernisaż wystawy, w przestrzeni dawnego zbiornika wodnego w wieży ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 w Bydgoszczy. Od soboty 11 listopada do środy 29 listopada 2023 roku, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace uzdolnionego artysty Damiana Kwiatkowskiego, na ekspozycji pt. „OPOWIEŚĆ”.

Prace, które będzie można zobaczyć podczas wystawy, to zbiór portretów malowanych przez Damiana Kwiatkowskiego na przełomie ostatnich 3 lat. Okresem, w którym Damian doszedł do wniosku, że to właśnie malowanie postaci jest najbliższe jemu sercu, były długie miesiące, kiedy nie był w stanie wykonywać swojego zawodu. Wolny czas zaowocował pojawieniem się nowej miłości do portretów tworzonych w olejnej technice malarskiej. 

Sam tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Każdy z obrazów przedstawia postać, a każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Za wszystkimi z namalowanych osób kryje się szczególna i unikatowa historia. Patrząc głęboko w czyjeś oczy, człowiek jest w stanie wiele z nich wyczytać. Wystarczy dobrze się przyjrzeć. 

„Opowieść” jako tytuł wystawy jest idealnym określeniem tego, co Damian Kwiatkowski stara się przekazać, malując obrazy. 

Wernisaż tej wystawy będzie miał miejsce w piątek 10 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Damian Kwiatkowski – na co dzień tatuażysta, w każdej wolnej chwili malarz, mąż i tata. Tak w jednym zdaniu można opisać to, czym zajmuje się Damian. Od czasów nastoletnich systematycznie pracował nad swoimi umiejętnościami. Jako samouk jego droga była długa i pełna niespodziewanych przeszkód. Mimo wszystko wytrwale dążył do doskonalenia swojej realistycznej kreski. 

Zobacz też

Galeria Wspólna | Jola Brejdak
Wstęp wolny
Dzisiaj

Galeria Wspólna zaprasza 13 czerwca, na wernisaż wystawy Słuchając ciszy Joli...

Muzeum Fotografii | OBRAZY BLISKIE | Zbigniew Zieliński
Wstęp wolny
07 Czerwca

Muzeum Fotografii, 7 czerwca, serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy OBRAZY BLISKIE...

Szczególne przypadki trzech plakatów
Wstęp wolny
03 Czerwca

Galeria Miejska bwa zaprasza 3 czerwca na warsztaty dla seniorów z...