Informacje:

od 5 zł
Muzeum Wodociągów ul. Filarecka 2, 85-160 Bydgoszcz
07 Październik 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Wodociągów | Między światami | Małgorzata Gill

07 października serdecznie zapraszamy do Galerii Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2 na wernisaż wyjątkowej wystawy fotografii nie z tego świata autorstwa Małgorzaty Gill, pt. „Między światami”. Wernisaż uświetnią modelki ze zdjęć w wyjątkowych, niemal teatralnych kreacjach. Warto to zobaczyć!

Przygoda Małgorzaty Gill z fotografią tak naprawdę zaczęła się od malarstwa, dlatego też prace artystki są odzwierciedleniem jej malarskiego talentu. Od zawsze lubiła malować i tworzyć. Za swoje pierwsze zarobione pieniądze wykupiła prywatne lekcje malarstwa. Poza martwą naturą interesował Małgorzatę Gill szczególnie portret. Zachwycała się pracami znanych malarzy i godzinami studiowała technikę i sposób przelania emocji na płótno. Malowała portrety na wyjątkowe okazje dla najbliższych i znajomych. Potrzeba estetyki i uwielbienie piękna ukształtowały Małgorzatę Gil jako artystkę wrażliwą.

Prace, które będzie można podziwiać na wystawie to zbiór fotografii, ale śmiało można powiedzieć, że nie są to zwykłe zdjęcia. Fotografia dla Małgorzaty Gill to substytut malarstwa.

W twórczości Małgorzaty nastąpiła długa przerwa, aż do czasu kiedy dorosłe dzieci opuściły rodzinny dom i okazało się, że w życiu pojawiło się miejsce na nowe pasje. To mąż podsunął jej aparat fotograficzny i zachęcał do rozwijania hobby. Pierwsze próby fotograficzne nie dały pożądanej satysfakcji, wobec czego Małgorzata Gill zaczęła szukać nowego środka wyrazu i takim sposobem wykonane zdjęcia zaczęła poddawać obróbce w programach graficznych. W fotografiach Małgorzaty Gill ważny jest nastrój, który stara się namalować światłem, dąży do uzyskania efektu malarskości, a u widza do wywołania emocji, nostalgicznego uśmiechu i poczucia spokoju. Nie jest jej zamiarem szokować fotografią, ale raczej wprowadzać spokój i zachwyt, dać chwilę zapomnienia we współczesnym, burzliwym świecie, choć na moment pomóc przenieść się do innego świata.

Małgorzata Gill – to autorka malarskich portretów, stylizacji z rozmachem i efektem wiatru. Od najmłodszych lat przejawiała artystyczne talenty, jednak przygoda z fotografią zaczęła się dopiero po odchowaniu dzieci. Wielokrotnie była uczestnikiem warsztatów fotograficznych, gdzie z ucznia stała się również nauczycielem innych pasjonatów. Sama fotografię traktuje jako pasję, a zawodowo pracuje w służbie zdrowia.

Zobacz też

Barka Lemara | Janusz Michalski
Wstęp wolny

Zapraszamy w samo południe, 26 marca, na wernisaż wystawy fotografii Janusza...

Bydgoskie Centrum Sztuki | Radość życia i dramat człowieka
Wstęp wolny

„Kątem oka” – cykl wykładów o sztuce współczesnej. zapraszamy na wykład...

Galeria Miejska bwa | Kim jest Janina Węgrzynowska
Wstęp wolny

Galeria Miejska bwa zaprasza na wernisaż wystawy „Kim jest Janina Węgrzynowska?”...