Informacje:

od 7 zł
Muzeum Okręgowe, ul. Gdańska 4 (sala kolumnowa), Bydgoszcz
07 Grudnia 2023 17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | Wernisaż wystawy pokonkursowej

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy pokonkursowej V edycji konkursu Wymarzone muzeum. 100 lat! Podczas wernisażu zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu.

Cykl konkursów oraz wystaw pokonkursowych Wymarzone muzeum organizowane są w ramach idei propagowania postaw kulturalnych wśród uczniów szkół podstawowych; wychowania do kultury i w kulturze.

Wyjątkowa idea tegorocznego konkursu powstała w odpowiedzi na potrzebę wzbogacenia  wydarzeń dotyczących obchodów Jubileuszu 100-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego
w Bydgoszczy dla młodszych odbiorców kultury. Wydarzenie ma zaakcentować uczestnictwo dzieci
w przestrzeni kulturalnej instytucji muzeum.

Celem każdej z realizowanych edycji konkursu i wystaw pokonkursowych dla dzieci, jest promocja Muzeum, oraz jej patrona. Tak jest również w tegorocznym konkursie. Pojawiające się kwiaty, jako główny motyw podejmowany wielokrotnie przez Leona Wyczółkowskiego – stał się inspiracją do zaproponowania ich symbolicznego odtworzenia w pracach dzieci. Temat zaproponowany w tej edycji, to idea wzbogacająca 100-lecie MOB. Kwiaty  stanowią tu też szerszą myśl – zwrócenie uwagi na ponadczasowe piękno i wrażliwość. W ten sposób zapraszamy do poznawania niematerialnych świadectw kulturowych, młodego odbiorcę kultury. Staramy się zapoznać z dziedzictwem niematerialnym takim jak:  przekazy ustne na temat symboliki i właściwości kwiatów, zwyczajami i rytuałami związanymi z obchodami jubileuszy,  w tym urodzin; przekazujemy wiedzę i praktyki dotyczące przyrody.

Projekt i opracowanie merytoryczne: Ewa Widacka-Matoszko

Zobacz też

KINO HELIOS | Sami swoi. Początek
od 12.90 zł
Dzisiaj

25 kwietnia Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

Muzeum Kanału Bydgoskiego | Dwie wystawy
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy na otwarcie dwóch wystaw w Muzeum Kanału Bydgoskiego: Zabawa, ciepła...

Majówka 2024 w Exploseum!
od 5 zł
01 Maja

Tradycyjnie już, jak co roku, zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do uczestnictwa...