Informacje:

od 7 zł
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, ul. Gdańska 4, Bydgoszcz
02 Luty 2024 17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | Utracone – odzyskane 

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład Utracone – odzyskane Anny Pruss-Świątek, zastępcy dyrektora ds. ewidencji i kontroli zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Prelegentka przedstawi najnowsze informacje na temat dzieł sztuki i innych obiektów, odzyskanych przez Muzeum, w toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy w latach 2019 – 2021. W skład obiektów odzyskanych wchodzą zarówno straty wojenne, jak i inne obiekty, w tym księgozbiór i archiwalia bezprawnie przywłaszczone. Wskaże, które z obiektów odzyskanych można obejrzeć na trwającej do 30 marca 2024 r. wystawie czasowej „Teraźniejszość czasu przyszłego”, prezentowanej w budynku Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB, ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska.

Anna Pruss-Świątek – kustoszka, długoletnia kierowniczka Działu Inwentaryzacji Zbiorów (Dział Ewidencji, Digitalizacji i Konserwacji Zbiorów), obecnie zastępca dyrektora ds. ewidencji i kontroli zbiorów MOB. Specjalistka i szkoleniowiec w zakresie szeroko rozumianej ewidencji zbiorów muzealnych. Od roku 2018 nieprzerwanie koordynuje prace zespołu muzealnego zajmującego się badaniem strat wojennych oraz proweniencji zbiorów W latach 2019 – 2021, z ramienia Muzeum, była koordynatorką prac wykonanych na rzecz Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, niezbędnych w toku wyżej wymienionego postępowania.

Wstęp: 7 zł / 1 os.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu biletów!

Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet.

Decyduje kolejność zakupu biletów!

Zobacz też

Muzeum Okręgowe | Wakacje w muzeum
od 15 zł
27 Czerwca

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza małych i dużych na ostatnie zajęcia...

Letnie Koncerty na Rynku w Starym Fordonie
Wstęp wolny
28 Czerwca

Zapraszamy na niezapomniane letnie koncerty na rynku w Fordonie! Od czerwca...

Koncert Letni Bydgoskiego Instytutu Głosu
Wstęp wolny
Jutro

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny – pełen emocji i muzycznej...