Informacje:

od 15 zł
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, ul. Gdańska 4, Bydgoszcz
06 Lipca 2024 12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | Okupacyjna Bydgoszcz

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego zaprasza na wykład plenerowy dr. Andrzeja Purata z UKW w Bydgoszczy. Wydarzenie jest częścią cyklu Tematyczny Spacer Historyczny.

Podczas wykładu plenerowego zostaną ukazane miejsca związane z wydarzeniami, które rozegrały się w pierwszych tygodniach i miesiącach 1939 roku w okupowanej przez Niemców Bydgoszczy.

Wskazane zostaną m.in. ulice, na których doszło do wydarzeń bydgoskich z 3 i 4 września 1939 roku, miejsca kaźni Polaków na Starym Rynku i zachowane budynki, w których urzędowała niemiecka administracja okupacyjna (siedziba NSDAP – ul. Gdańska 50 – obecnie siedziba Polskiego Radia PiK).

Andrzej Purat jest adiunktem na Wydziale Historycznym UKW w Bydgoszczy, pracownikiem Katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych. Swoje badania koncentruje na działalności ukraińskich nacjonalistów związanych z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów [OUN] i Ukraińską Powstańczą Armią, będącą ramieniem zbrojnym OUN–u. Bada losy i działalność przywódców obu tych organizacji: Jewhena Konowalca, Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych.

Interesuje się również historią regionalną, a w szczególności historią mieszkańców Bydgoszczy w okresie II Rzeczpospolitej.

wstęp: 15 zł od osoby

Zobacz też

KINO HELIOS | Akademia Pana Kleksa
od 12.90 zł
Jutro

18 lipca Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

11 URODZINY ROZTAŃCZONEJ PLAŻY CHMIELNIKI
od 40 zł
20 Lipca

Zapraszamy na kolejne Urodziny Roztańczonej Plaży Chmielniki! Jedyna okazja w lipcu...

Fabryka Lloyda | KIZO - PATOCELEBRYTA
od 79 zł
17 Sierpnia

Fabryka Lloyda zaprasza, 17 sierpnia, na koncert KIZO. Tego wieczoru nie...